EMUI 13 dostane nejnovější Android? Vypadá to nadějně

Android
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Huawei v současné době stále uvolňuje EMUI 12 oprávněným majitelům smartphonů. Řada uživatelů si již tuto aktualizaci stáhlo a nainstalovalo nejnovější verzi EMUI. Jsme si však vědomi toho, že diskuse ohledně EMUI 13 je stále velmi čerstvá, včetně jeho základního operačního systému Android.

Podrobnosti testu benchmarku a softwaru ukázaly, že EMUI 12 je pro modely s Google službami založeno na Androidu 10, což je stará verze Androidu. Z důvodu, že nejnovější verze Androidu může ovlivnit přístup zařízení jako Huawei P30 a Mate 20 k mobilním službám Google (GMS), společnost se zdržela uvedení nového využití Androidu, i když by to mohl být projekt AOSP. Modely, které už nepodporují Google služby, tak jejich EMUI je postavené na Androidu 11.

Vzhledem k tomu, že se Huawei v současnosti rozhodl ponechat HarmonyOS exkluzivně pro čínské modely smartphonů, globální uživatelé jsou zaměřeni stále ještě na Android. To znamená, že další verze EMUI – EMUI 13, by stále používala Android a pokud je to možné, mohla by obsahovat verzi Androidu 12.


Bude Vás také zajímat:


Proč verze Androidu 12?

Jak bylo zjištěno v předchozí zprávě, Huawei experimentoval s podporou Android 12 pro HarmonyOS 3.0 a vývojářská beta toto zjištění podporovala. Čínský technologický výrobce proto použil stabilní projekt Android Open Source pro Android 12 a zahrnul své knihovny do HarmonyOS 3.0.

Proč ne Android 13?

Vývoj HarmonyOS 3.0 byl zahájen v loňském roce a Huawei tento pokrok potvrdil na Huawei Developer Conference 2021. Poté jej společnost začala testovat na chytrých telefonech a spuštění pro smartphony proběhne 27. července.

Mezitím na Androidu 13 nebyl vydán jeho stabilní Open Source Project, ten teprve přijde. Huawei se proto mezitím rozhodl zůstat u Androidu 12.

Huawei navíc není podporován Androidem (oficiálně) a musí získat open source projekt Androidu. To je důvod, proč, pokud se Huawei rozhodne vybrat novou verzi Androidu pro EMUI 13, pak by to byl Android 12. Samozřejmě by to mohl být také Android 13, ale značně by se prodloužila doba vývoje samotného softwaru.

V tuto chvíli Huawei ještě oficiálně nic konkrétního o EMUI 13 neprozradil. Za pár dní nás čeká odhalení HarmonyOS 3.0, tak se možná novinek ohledně EMUI 13 dočkáme společně s tímto systémem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *