EMUI 13 je oficiálně vydáno. Podívejte se na jeho nové funkce

EMUI 13
Autor fotografie: Lukáš Drahozal

Huawei dnes vydal jeho nový software v podobě EMUI 13. Je to zcela neočekávaný a spontánní krok společnosti. Nikde nebyly žádné náznaky toho, že by Huawei měl novou softwarovou verzi svého operačního systému vypustit. Pro všechny neznalé – softwarový systém EMUI je v Evropě náhražkou pro čínské HarmonyOS, o kterém zatím vůbec nic nevíme v rámci globálního trhu.

Je pravdou, že není náhoda vydání systému EMUI 13 v tuto chvíli vzhledem k tomu, že nedávno bylo představeno HarmonyOS 3.0. Bohužel, ačkoli jsou si obě obě verze operačního systému velmi podobné, tak nejsou stejné. HarmonyOS má Huawei Pay, kdežto jeho globální verze ne, což je asi tím největším rozdílem ze všech.

Logo EMUI 13 / Zdroj fotografie: Huawei

„EMUI 13 propojuje vaše různá zařízení a koordinuje úkoly, čímž vytváří zcela pohlcující digitální svět, který se přizpůsobí všem vašim potřebám. Vaše přání je mu rozkazem. Plynulé interakce a praktické widgety vám pomohou překlenout propast mezi zařízeními“, uvedl čínský technologický gigant.

Pomocí Drag to Share budete moct vybrat text, obrázek nebo soubor a odeslatho do SuperHub. To bude vaše osobní schránka, ze které budete moct odeslat soubor, obrázek nebo text do libovolného zařízení. Pomocí SuperHub budete moct mazat soubory nebo v nich vyhledávat informace.

Funkce SuperStorage zase zpřístupní místo ve vnitřní paměti. Bude totiž komprimovat data neaktivních aplikací, odstraňovat duplicitní soubory a ty pak i mazat atd. Dokonce dokáže uvolnit až 20 GB místa.

Zdroj videa: Huawei

Pomocí funkce zvukové projekce budete moct streamovat zvuk z jednoho telefonu do dalších dvou připojených zvukových zařízení. Například dva páry sluchátek. Huawei uvádí, že tato funkce platí pro sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2, takže je otázkou, zdali to bude platit i pro jiná zařízení.

Zdroj videa: Huawei

EMIUI 13 má zvýšenou bezpečnost. Uživatelé si budou moct zobrazit, jak často instalované aplikace využívají uživatelská data. Systém bude také moct kontrolovat aplikace na potenciální malware nebo vydávat upozornění, pokud budou vykazovat podezřelé chování.

Huawei prozatím neuvedl, jaké telefony nejnovější EMUI dostanou. Počítáme s tím, že první na řadě budou vlajkové lodě, a až poté ostatní modely. Těšíte se na nový operační systém? Dejte mi to vědět do komentářů.

Společnost Huawei zatím neprozradila, která zařízení a kdy dostanou EMUI 13. První kolo aktualizací však zahrnuje nejnovější vlajkové lodě. Dá se očekávat, že jako první tuto nástavbu dostane série Mate 50. Jako další bude následovat série Huawei P50.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *