Facebook, Instagram a WhatsApp za peníze? Vypadá to, že ano

Instagram
Facebook na smartphonu / Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Sociální platformy se v posledních letech výrazně rozrostly a to převážně díky tomu, že jsou bezplatné. Stanou se teď nyní placenými? Ano, i to je možné, ale ne tak, jak vy si myslíte. Meta chce pouze své podnikání více zpeněžit. Např. Telegram již zpustil svou placenou verzi Telegram Premium. Základní funkce a vlastnosti tedy budou pořád k použití zdarma, ale pokud budete chtít něco více, tak si za to budete muset zaplatit.

Web Verge uvedl, že Facebook, Instagram, WhatsApp mohou časem mít některé speciální funkce, které by se odemkly pouze v případě, že byste za ně zaplatili. Podle zdroje, který je dobře obeznámený s celou situací založila Meta novou divizi s názvem New Monetization Experiences. Tato divize má za cíl vyvíjet placené funkce pro všechny platformy společnosti Meta.


Nenechte si ujít:


Když nad tím popřemýšlíte, tak Facebook a Instagram již mají některé placené funkce, ale ty jsou hlavně pro tvůrce či společnosti. Vypadá to tedy tak, že nejnovější placené funkce se netýkají tohoto. Zatím je otázkou, které funkce to přesně budou. Pravděpodobně to ještě nevíme z toho důvodu, že divize je pouze ve formování, a tak prozatím zatím nejsou žádné konkrétní úkoly.

Nicméně Telegram není jedinou sociální sítí, která nabízí placené funkce. K podobným úkonům se nedávno dostal i Twitter se Snapchatem. Je tam dostupné měsíční předplatné, u kterého po zaplacení získáte exkluzivní funkce a další výhody v aplikaci.

Existuje hned plno důvodů, proč se sociální sítě uchylují k těmto krokům – peníze. Jasně sice reklamy generují opravdu hodně příjmů u velkých společností jako Facebook, ale pořád to není takové jako s příjmy, které můžou mít z exkluzivních funkcích. Každopádně si ale nedovedu představit. jaké prémiové funkce může nabídnout WhatsApp, jelikož je to aplikace podobná Messengeru, která není zas natolik jiná oproti ostatním. Byli byste ochotni zaplatit za prémiové funkce na vaší oblíbené sociální síti nebo ne? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *