Fanoušci se přeci jen dočkají. Společnost Apple vyvíjí dva prototypy skládacích iPhonů

Apple
Zdroj: Xiaomi / Ilustrační snímek

Podle zprávy The Information je společnost Apple v současné době ve fázi vývoje dvou horizontálních skládacích prototypů iPhonu. Tento pokus v oblasti skládací technologie byl zahájen v roce 2018. Výsledkem je vytvoření dvou aktivních prototypů, které přejímají konstrukci ve tvaru mušle.

Skládací prototypy iPhonu společnosti Apple: Co můžeme očekávat?

Masová výroba těchto skládacích iPhonů se však očekává až v roce 2024 nebo 2025. Tým inženýrů narazil na problémy související s odolností, zejména s náchylností vnějších displejů k rozbití. Navzdory aspiracím na tenký design srovnatelný se stávajícími iPhony bránily pokroku překážky, jako jsou omezení týkající se velikosti baterie.

Proběhla sice jednání s asijskými výrobci, aby se prozkoumal potenciál skládacích iPhonů různých velikostí, ale hrozí zrušení projektu, pokud nebudou splněny přísné konstrukční normy. Hlavní výzva spočívá v dosažení tenkého designu s obrazovkou směřující ven a zároveň v řešení praktických omezení týkajících se komponent.

Současně se Apple zabývá vývojem skládacího iPadu o velikosti přibližně iPadu Mini. Cílem je zmírnit záhyb uprostřed displeje a zkonstruovat plochý pant pro bezproblémový uživatelský zážitek, jak je uvedeno ve zprávě.

Projekt, který byl původně pozastaven v roce 2020, se zaměřil na dovnitř skládací iPad s osmipalcovou obrazovkou. Cílem tohoto přístupu bylo zmírnit požadavky na odolnost ve srovnání s telefonem. Přesto se zdá, že se Apple zavázal vyřešit problémy, jako je zmačkání a dosažení ploché obrazovky pro interakci s uživatelem. I když úspěch těchto snah zůstává nejistý.

Navzdory neustálému úsilí není uvedení skládacího iPhonu nebo iPadu na trh v dohledné době, což odkládá očekávání, která původně naznačovala vydání v roce 2024. Zprávy také naznačují, že probíhá testování technologie E-Ink pro skládací zařízení, což dále zdůrazňuje odhodlání společnosti Apple zdokonalovat a vylepšovat svá skládací zařízení před jejich uvedením na trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: fonearena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *