Apple bude chtít využít v designu iOS 18 zajímavé prvky ze systému VisionOS

Apple
Zdroj: Apple

Společnost Apple obvykle upřednostňuje postupný vývoj designu operačního systému iOS, který je základem iPhonů. Poslední významnou změnou byla přizpůsobitelná zamykací obrazovka systému iOS 16.

Oficiálně nepotvrzené zvěsti však naznačují, že iOS 18 by mohl přinést výraznější vizuální osvěžení, které by si vzalo příklad z VisionOS, operačního systému pohánějícího náhlavní soupravu Apple Vision Pro. Podle zprávy The Verifier by vizuální prvky z VisionOS mohly být začleněny do iOS 18. VisionOS má sice podobnosti s iOS, ale vyznačuje se odlišnou estetikou s kulatějšími tvary, stíny a pocitem hloubky, kterého je dosaženo prostřednictvím plovoucích, překrývajících se oken.

Zpráva poukazuje na aktualizovanou aplikaci Apple TV v systému tvOS 17.2 jako na první důkaz tohoto přechodu a zmiňuje její nový design plovoucího postranního panelu, který je podobný rozvržení aplikací systému VisionOS.

Je důležité si uvědomit, že The Verifier má smíšenou historii s přesností svých předpovědí, takže tato zvěst je obzvláště spekulativní. Mark Gurman z agentury Bloomberg navíc již dříve uvedl, že iOS 18 bude obsahovat „ambiciózní změny“, ačkoli zůstává nejasné, zda se týkají aktualizací rozhraní nebo nových funkcí poháněných umělou inteligencí.

Společnost Apple historicky udržuje pro každý ze svých operačních systémů odlišné designové jazyky. Například iOS nikdy plně nepřijal zaoblené ikony nebo hluboké stíny jednoduše proto, že tyto prvky existují v rámci watchOS nebo macOS.

Ačkoli by tyto zvěsti mohly být pravdivé, změna designu inspirovaná systémem VisionOS by se mohla projevit spíše v systému tvOS. Větší formát obrazovky Apple TV se dobře hodí pro vizuální rozvržení s větší hloubkou a vrstvením, což jsou prvky charakteristické spíše pro systém VisionOS.

Kromě toho, že se mluví o změnách designu, se objevují spekulace, že Apple iOS 18 přinese do iPhonů funkce umělé inteligence. V této oblasti již vedou Samsung a Google, přičemž ostatní značky s Androidem je postupně následují. Apple by v tomto závodě jistě nechtěl zůstat pozadu. O všech novinkách v iOS 18 vás budeme určitě informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techcrunch.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *