Film Super Mario Bros. byl na Twitteru nelegálně dostupný několik hodin, než byl stáhnut

Mario
Super Mario Bros. bude brzy dostupný online / Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

V dnešní době internetu je pirátství vzkvétající problém napříč celým světem. Sužuje filmová studia, která sice přichází se streamovacími platformami, ale stejně se najde plno lidí, kteří raději nic platit nebudou a podívají se na film nelegálně na jedné z pirátských stránek. To je s malými rozdíly i případ filmu Super Mario Bros, který byl na Twitter nelegálně dostupný po dobu několika hodin, než se ho platforma rozhodla stáhnout. Nicméně i přesto film stihlo zhlédnout miliony uživatelů.

Do kin se nový Mario dostal už 7. dubna s tím, že si vede opravdu dobře. Incident ohledně umístění filmu na Twitter se stal 30. dubna. Nebylo to poprvé, co se něco takového stalo, ale většinou, když se něco takového stane, tak film na síti zůstane viset pouze chvíli. To se na platformě Elona Muska nestalo. Uživatel, který film veřejně sdílel, nečelí žádnému trestu a jeho účet je pořád normálně aktivní. Nový snímek zhlédlo až 9 milionů uživatelů.

V Argentině se stal podobný incident jen týden po uvedení Super Maria na trh. Avšak navzdory tomu Nintendo ani Twitter neučinily žádná prohlášení ohledně dostupnosti filmu na sociální síti. Uživatel později tweetnul omluvu, ve které uvedl, že se omlouvá za vypuštění filmu na veřejnost. Filmy lze snadno kouskovat na dvě částí díky službě Twitter Blue. Ta uživateli umožňuje zveřejňovat videa až o délce 60 minut v rozlišení 1080 pixelů. Super Mario byl tedy dostupný ve dvou částech.

Film je stále v kinech, ale můžeme počítat s tím, že brzy bude na streamovacích platformách. Prozatím nevíme, na jakých se ho dočkáme, ale nepřekvapilo by nás, kdyby to bylo na SkyShowtime. Film je totiž z produkce Universal, které své filmy na nejnovější platformě v Česku sdílí.

Už jste viděli nového Maria nebo spíše patříte mezi ty, kteří kinu neholdují a preferují spíše sledování filmů z pohodlí domova? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *