NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti bude odhalena za pár týdnů. Vyplatí se upgrade na tento model?

NVIDIA
Zdroj: NVIDIA

Po opadnutí krypto horečky se konečně můžete těšit z dostupných grafických karet. V letošním roce se nám navíc odhalila zcela nová generace grafických karet RTX 40xx. Ty nejvýkonnější modely už známe, ale stále ještě čekáme na pravděpodobně nejprodávanější model. Nová grafická karta RTX 4060Ti má být odhalena už za pár týdnů.

Z posledního nejnovějšího briefingu NDA vyplývá, že společnost NVIDIA rozeslala partnerům svůj časový plán odhalení této grafické karty. Podle dokumentů z portálu Videocardz by GeForce RTX 4060Ti mohla být odeslána do AIC v květnu a následně uvedena na konci května. Všechny informace jsou zatím pouze spekulativní, protože oficiální vyjádření společnosti NVIDIA zatím nemáme.

RTX 4060 Ti přijde v květnu

Nesmíme také opomenout, že v uniklých dokumentech se také hodně hovoří o klasickém modelu RTX 4060. U tohoto modelu se tako očekává, že příchod bude koncem května, případně až během června. Vzhledem k nízké poptávce na trhu a současné vysoké nabídce GPU řady RTX 30 je pak vydání v květnu nepravděpodobné.

Podle zvěstí bude NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti používat downgradovanou verzi jídra AD106 s přídomkem -350-A1. Může obsahovat 34 SM, 4352 jader CUDA, 8 GB videopaměti GDDR6 a měla by běžet rychlostí 18 Gb/s na 128bit. Ve výsledku by měla být schopna poskytnout propustnost 288 GB/s. Kromě toho by u tohoto konkrétního GPU mělo být k dispozici 32 MB vyrovnávací paměti L2. To odpovídá osminásobku velikosti GeForce RTX 3060 Ti.

Pravdou je, že poptávka po řadě RTX 30xx je stále dost velká. Navíc po opadnutí krypto horečky je grafikami tohoto typu celkem trh zaplněn. Pokud tedy nejste nadšenci nebo velmi nároční hráči, nevidíme mnoho důvodů, proč přejít na řadu RTX 40xx. Nejnovější generace samozřejmě přinesla výrazné vylepšení hardwaru. Na druhou stranu je tady faktor ceny, který naláká hráče spíše na levnější modely ze série RTX 30xx. Navíc pokud se budeme bavit čistě o herním prostředí, tak není na trhu v současnosti mnoho her, které by dokázaly vytěžit dostupný výkon grafických karet RTX 40xx.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *