SkyShowtime: podívali jsme se nové streamovací platformě na kloub a kde je háček?

SkyShowtime: podívali jsme se nové streamovací platformě na kloub a kde je háček?
Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

Myslím, že o SkyShowtime už musel slyšet v Česku každý. Všude na internetu má tato nová streamovací platforma plno reklam a ne jinak tomu je i v ulicích města. A na co vyzyvatel Netflixu a dalších streamovacích platforem vsází? Na cenu, protože ta je oproti ostatním skoro až směšná.

SkyShowtime stojí celoživotně poloviční cenu, která je v tuto chvíli 89 Kč měsíčně, ale kde je háček? Mnoho uživatelů si na Facebooku či Google Play stěžuje na to, že i přes včasnou registraci zaplatili místo 89 Kč plnou cenu v podobě 189 Kč. Je to opravdu možné? Ano, jelikož si nepřečetli všechny podmínky, ve kterých stojí, že registrace musí být udělána přes web. Pokud si stáhnete aplikaci a zaregistrujete se v ní, tak pak žádnou slevu nemáte.

První odstavec byl spíše takovým úvodem, který měl mnohé potencionální zákazníky varovat a teď pojďme na recenzi. Bohužel nový stream přišel s mnoha mouchami, ačkoli se do Evropy dostal už v minulém roce, tak tou jednou z největších je pouze FullHD rozlišení. Mnoho lidí už v dnešní době využívá rozlišení 4K, a tak věřím tomu, že by je to mohlo nemile překvapit. Na škodu je rovněž i to, že během sledování různých filmů si ani nemůžeme rozlišení automaticky přepínat. Prostě se musíme koukat v tom rozlišení, které aplikace SkyShowtime určí. To v dosahu dobré WiFi není žádný problém, ale když vám „čárky“ trochu blázní, tak aplikace s nimi. Rozlišení se přepíná libovolně a je to takový rušivý prvek.

Po designové stránce bych určitě nic nevyčítal. Kombinace barev mi přijde fajn a především večer, když člověka bolí oči, tak černá přijde vhod. Uspořádání filmů a seriálů někdy bývá takové všelijaké, ale nezaznamenal jsem s tím nějaký větší problém. Ani jednou mi aplikace nespadla a bez problémů mi funguje na telefonu bez Google služeb. To ocení především uživatelé telefonů Huawei. Algoritmus na vyjíždění doporučení filmů mi přijde takový nedodělaný a o dobrých filmech se spíše dozvídám z externích zdrojů než samotného SkyShowtime. To považuji za jakýsi nedostatek, který může zapříčinit další odliv uživatelů.


Nenechte si ujít:


A teď pojďme na to důležitější, čímž je samotný obsah a překlad filmů se seriály. Já obsah hodnotím pozitivně. Je pravdou, že na Netflixu je až desetkrát víc filmů se seriály dohromady, ale vzhledem k tomu, že si potrpím spíše na klasiku, tak mi to vůbec nevadí. Spíše jako velký mínus beru to, že ačkoli je na novém streamu mnoho klasik, tak série nejsou vůbec celé. Např. chybí nějaké díly Jurského Parku, American Pie či Vřískotu. Nicméně věřím tomu, že v budoucnu se zbylých dílů ještě dočkáme. Exkluzivně pak v aplikaci nalezneme třeba oba díly Top Gun, seriál Tulsa King nebo Mayor of Kingstown. Naneštěstí seriálů je tam relativně málo, a tak s výběrem by někteří mohli mít problém. Mi se zamlouvá především Dr. House, ale to je vše. Jestli jste čekali Dextera, tak nic. Ten, ačkoli je dokonce uveden na posteru thrillerů, tak není dostupný. Když jsem psal na podporu ohledně vyjádření, tak mi řekli, že v mém regionu je dostupná osmá série, což je pochopitelně nesmysl. Předpokládáme, že se časem objeví, ale nemáme ponětí kdy.

Jestliže máte dítě nebo preferujete spíše animované filmy před těmi hranými, tak vám udělám radost. Jsou zde Tučňáci z Madagaskaru, Shrek, Croodsovi nebo Kung Fu Panda. Výběr je zde bohatý a my doufáme, že se bude ještě rozšiřovat. Protože opět je zde jen jeden díl Shreka, což je obrovská škoda v našich očích. Co se týče překladu, tak ten už je slabší. U všech filmů jsou dostupné české titulky, ale český dabing ani zdaleka ne. Někomu to bude vadit a někomu zas ne, znám plno lidí, kteří titulky před dabingem preferují. Alespoň u většiny dětských filmů ten překlad je, což je nejdůležitější. Moc si nedovedu představit, že by malé dítě stíhalo číst titulky.

SkyShowtime nabídne zajímavé tituly

Zde je výběr filmů, které by vás mohly zaujmout: Forrest Gump, Top Gun: Maverick, Úsměv, Lady Bird, Všechno nejhorší, Méďa Ted, Světová válka Z, King Kong, Zachraňte vojína Ryana, Návrat do budoucnosti, Čelisti, Uteč!, Kmotr, Apollo 13, Schindlerův seznam a Snídaně u Tiffanyho. Samozřejmě to ani zdaleka není vše, jen jsem vám tady vypsal to, co mi přišlo fajn.

Celkově ShyShowtime hodnotím kladně a to především za cenu 89 Kč. Uznávám, že za plných 189 Kč by to už bylo nedostačující, nicméně, máte čas až do 11. dubna se zaregistrovat a mít už navždy poloviční cenu oproti novým uživatelům. V budoucnu očekáváme rozšíření nabídky a ještě třeba i nějaké to designové vylepšení stránek. Za necelých 90 Kč je to dobrý obchod a myslím si, že za vyzkoušení to rozhodně stojí. Předplatné můžete kdykoli bezplatně zrušit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *