Francouzské úřady provedly razii v pařížské kanceláři společnosti Huawei

Huawei
Zdroj: Huawei

Francouzské úřady zahájily razii v pařížské kanceláři společnosti Huawei v rámci předběžného vyšetřování obvinění z nevhodného chování. Zátah, který provedli státní zástupci, následuje po podezření z porušení integrity, zahrnující potenciální trestné činy, jako je korupce a obchodování s vlivem. Tento vývoj znamená výrazné vystupňování kontroly, které čínský technologický gigant ve Francii čelí.

Společnost Huawei důrazně popírá jakékoli pochybení a tvrdí, že dlouhodobě dodržuje francouzské zákony a předpisy. Společnost, která je ve Francii přítomna od roku 2003, v zemi provozuje několik výzkumných středisek a globální designové centrum. Kromě toho Huawei buduje svůj první výrobní závod mimo Čínu, který se nachází nedaleko Štrasburku a jehož cílem je uspokojit potřeby evropského telekomunikačního trhu.

Přestože se společnost Huawei v posledních letech potýkala s neúspěchy, například s poklesem příjmů, pokračovala ve spolupráci s francouzskými mobilními operátory na zavádění sítí 5G. Společnost však narazila na překážky, včetně omezení, která francouzská vláda uvalila na její účast v kritických částech bezdrátové infrastruktury země.

Zátah na francouzské kanceláře společnosti Huawei podtrhuje širší mezinárodní kontrolu, které společnost čelí. V souvislosti s napětím mezi Čínou a Spojenými státy se společnost Huawei ocitla v centru obvinění z možné státní špionáže, která společnost důrazně popírá. Evropská komise rovněž vyjádřila obavy z bezpečnostních rizik, která Huawei a další čínské technologické firmy představují, což vyvolalo výzvy k vyloučení jejich zařízení z evropských mobilních sítí.

Společnost Huawei v reakci na zátah zdůraznila spolupráci s vyšetřováním a vyjádřila důvěru v závěry vyšetřování. Povaha údajného nevhodného chování zůstává neupřesněna, ale nese s sebou důsledky, které by mohly významně ovlivnit činnost společnosti Huawei ve Francii i mimo ni.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, lightreading.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *