Rostoucí poptávka po produktech Huawei dělá vrásky společnosti Nvidia. Americké sankce se otáčejí proti ní

Huawei
Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang nedávno náhle navštívil Čínu v souvislosti s rostoucí poptávkou po produktech Huawei v této zemi. Jedná se o první cestu výkonného ředitele společnosti Nvidia do domovského regionu za poslední čtyři roky, aby zde naháněl nové zákazníky.

Podle podrobností Jensen nejprve navštívil pracoviště společnosti Nvidia v Šen-čenu, Šanghaji a Pekingu, aby se objevil na výročním zasedání. Oblékl se do barevného tradičního oděvu a spolu s dalšími zaměstnanci tančil, aby účastníky pobavil.

Někteří čínští odborníci předpověděli, že obrovská poptávka po Huawei přitáhla pozornost společnosti Nvidia k Číně a přiměla generálního ředitele k návštěvě tohoto regionu. Dalším důvodem by mohly být americké kontroly, které stále narážejí na prodeje čipů umělé inteligence společnosti Nvidia na domácím trhu.

V posledních několika letech americké úřady zakázaly obchodování s některými špičkovými čipy Nvidia AI v Číně. Společnost sice přinesla upravenou verzi pro své čínské zákazníky, ta však uživatele příliš nezaujala, protože celkový výpočetní výkon se oproti původní verzi snížil o 80 %.

Na druhou stranu se Čína obrátila na Huawei a další domácí firmy, protože se domnívá, že tyto společnosti mohou vyrábět výkonnější čipy, aniž by porušovaly americká vývozní pravidla. Tyto faktory měly na příslušného výrobce čipů významný dopad. Některé další zdroje tvrdily, že Čína již nemá zájem obchodovat s drahými čipy Nvidia a v roce 2024 sníží objednávky. Společnost Nvidia se tedy snaží získat zpět své zákazníky na jednom z hlavních trhů.

Růst čipů Huawei:

Čínský technologický gigant se v letošním roce zaměřuje na zvýšení výroby čipů Kirin. V konečném důsledku tento důležitý krok otevře společnosti Huawei nové dveře k úspěchu s vynikajícím bodovým ziskem podílu na trhu chytrých telefonů.

Až do této chvíle jsme slyšeli, že se připravuje několik nových procesorů pod značkou Kirin. Možná, že je společnost představí ještě letos s působivým výkonem a vynikajícími schopnostmi.

Dalším důvodem příchodu Jensenu do Číny by mohlo být to, že Nvidia obchoduje v Číně s přibližně 80 % čipů pro autonomní řízení a Huawei tentokrát vynakládá úsilí, aby v tomto závodě udával tempo. Proto by americký výrobce čipů mohl hledat nové vazby, které by mu umožnily držet se na zemi s lepšími podíly.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, businesstimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *