Galaxy S23 Ultra má další potíže. Tentokrát se problém točí kolem stylusu

Samsung S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Galaxy S23 Ultra od společnosti Samsung je oblíbený smartphone, který se může pochlubit několika působivými funkcemi, včetně vestavěného pera S Pen. Stále více uživatelů však hlásí problémy s tímto stylusem. Konkrétně se stále odpojuje od zařízení.

Pero S Pen je určujícím prvkem řady Galaxy S od pohlcení produktivně orientované řady Galaxy Note. Uživatelé jsou proto pochopitelně nespokojeni s tím, že nefunguje tak, jak by měl. Stížnosti na problém s odpojováním se objevují na Redditu, komunitních fórech společnosti Samsung a Twitteru, což naznačuje, že se jedná o rozšířený problém.

Samsung Galaxy S23 Ultra má problém se stylusem

Po vyjmutí stylusu z paměťového slotu se uživatelům zobrazí oznámení, že je stylus odpojen. Musí jej znovu vložit. Někteří uživatelé hlásí, že se stylus k telefonu vůbec nepřipojí. Problém s odpojením pera S Pen je důvodem k obavám, protože připojení Bluetooth je nezbytné pro pokročilé funkce.

K dispozici je několik možných řešení, jak tento problém vyřešit. Jedním z řešení, které zřejmě u mnoha lidí funguje, je zapnutí přepínače „udržovat pero S Pen připojené“. Tuto možnost najdou uživatelé tak, že přejdou do Nastavení, vyberou možnost Rozšířené funkce a poté klepnou na položku S Pen. Toto řešení sice může spotřebovávat více baterie, ale jeho dopad pravděpodobně nebude významný.

Další možností je resetovat pero S Pen otevřením Nastavení, výběrem Rozšířených funkcí a přechodem na S Pen. A klepněte na tři svislé tečky v horní části. Toto řešení je však pouze dočasné a problémy s připojením se mohou po nějaké době znovu objevit.

I přes tyto problémy stojí za zmínku, že pero S Pen funguje, i když není připojeno. Problém s odpojením je nicméně pravděpodobně softwarový a společnost Samsung jej pravděpodobně brzy vyřeší.

Nejedná se o jedinou chybu, kterou uživatelé u Galaxy S23 Ultra od jeho vydání před necelým měsícem nahlásili. Několik uživatelů také nahlásilo problémy s displejem zařízení. Žádné zařízení však není vůči chybám imunní, a dokud budou tyto problémy opraveny, není důvod k obavám.

I přes tyto problémy má S23 Ultra dobré ohlasy od kupujících i recenzentů a problémy, jako je tento, mu pravděpodobně nezabrání v tom, aby se stal jedním z nejlepších telefonů roku 2023.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *