Samsung zvedá prodeje. V roce 2022 prodal rekordní počet skládacích smartphonů

Samsung
Skládací smartphony Samsung Galaxy Z Flip 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Trh se skládacími smartphony se rychle zvětšil a Samsung v tomto odvětví začíná naprosto dominovat. Nyní má obrovský náskok před druhým Huawei a dá se očekávat, že v budoucnu se ještě zvětší. Podle nedávného průzkumu analytické společnosti Canalys dodal Samsung v roce 2022 více skládacích zařízení než všichni ostatní výrobci skládacích zařízení dohromady.

Celkově jich jihokorejský gigant dodal něco málo pod 12 milionů s tím, že celkový objem zásilek byl 14,2 milionu. Pro srovnání, Huawei dodal něco pod 2 miliony skládacích smartphonů a všichni ostatní výrobci jako Xiaomi, Oppo, Vivo či Honor dodaly méně než 1 milion „skládaček“.

Jednoznačně se s nejmenším úspěchem napříč celým světem potkala Motorola. Její skládací telefon Razr se prodal pouze 40 000 lidem, což je nejhorší výsledek ze všech. V kontrastu se 12 miliony dodaných zařízení od Samsungu je tohle číslo až úsměvné. Avšak zdá se, že trh se skládacími telefony je v relativně dobré situace. Každým rokem se objemy zásilek zvětšují a to především díky Samsungu.


Nenechte si ujít:


Navzdory faktu, že rok 2022 byl jedním z horších pro smartphony, ať už skládací nebo ne, tak Canalys odhaduje, že se v roce 2023 zásilky více než zdvojnásobí. Částečně za tento předpoklad může Samsung, který se nikdy svými vysokými ambicemi netajil. Dohromady by se mělo prodat 15 milionů zařízení v podobě Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. A kdyby toho společnost nedosáhla s těmito dvěma modely, tak jím rozhodně vypomůžou nadcházející modely Z Fold 5 a Z Flip 5.

Rychlý růst na trhu se skládacími telefony je způsoben několika faktory. Těmi jsou důvody, jako je vyšší poptávka po větších displejích a touha po inovativnějších technologiích. To, co dnešní skládací smartphony nabízí, se těm ostatním nemůže rovnat. Je to jedinečný a futuristický zážitek.

Bohužel pořád jsou i nějaké problémy a to především, když chcete reklamovat displej. Už jsem viděl mnoho případů, kdy výrobce odmítl reklamaci při poškozeném displeji. Displej byl samozřejmě poškozen tím způsobem, že se v místě ohybu udělala velká čára, která nešla odstranit. Nejednalo se o poškození při pádu na zem apod.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *