Globální denní aktivita TikToku přesahuje hranici 1 miliardy uživatelů

TikTok
TikTok na smartphonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Během několika posledních let TikTok dokázal vystoupat z úplného dna na samotný vrchol. Původně začínal jako Musical.ly. a taneční aplikace zároveň. Teď se tam může člověk vzdělávat, hledat různé tipy na cestování či se koukat na nějaká krátká a vtipná videa.

Manažeři společností Alphabet, Meta nebo Snapchat se snaží TikTok dohnat, ale prozatím zcela bezvýsledně. To svědčí o tom, jak moc si lidé na TikTok zvykli a zároveň, jak unikátní je. Podle společnosti Science and Technology Innovation Board Daily nyní jeho uživatelé překračují hranici 1 miliardy aktivních uživatelů denně. To TikTok neočekával, a tak se naskytly problémy, které musel rychle a pohotově řešit. Neměl dostatečnou kapacitu, takže ji musel dočasně zvětšit, aby se na něj mohli registrovat noví uživatelé.


Nenechte si ujít:


Dosud existovaly pouze čtyři aplikace s globální denní aktivitou uživatelů přesahující 1 miliardu. Mezi ně se řadí Facebook, WhatsApp, Instagram a YouTube. Nicméně i takový WeChat má denní aktivitu kolem 900 milionů uživatelů denně, což taky není vůbec špatné. Dále podle společnosti Science and Technology Innovation Board Daily si stanovil TikTok za cíl překročit 1,05 miliardy globálních uživatelů denně do konce roku 2022.

Prozatím nejsou žádné předběžné předpoklady o tom, jak si TikTok v budoucnu povede, ale můžeme očekávat, že špatné to nebude. TikToku zatím uživatelé rostou, ale jednou se tohle číslo zastaví. Uvidíme na kolika lidech to bude. Obavy společnosti YouTube jsou zcela pochopitelné, protože TikTok si jede svoje, a pokud zavede ještě nové funkce, které můžeme v budoucnu očekávat, tak bude mít hodně problémů. Dokonce i Google Chrome už má problém se samotným TikTokem, jelikož lidi raději hledají tipy pro cestování tam, než aby si to zadali do prohlížeče.

Překvapuje vás síla a popularita TikToku nebo ne? Já se mu ještě před pár lety smál, a teď vidím, jak dobrou platformou vlastně je.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *