Jedna z nejdůležitějších funkcí aplikace YouTube byla právě spuštěna v systému iOS

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Ať chcete nebo ne, tak aplikaci YouTube používá téměř každý uživatel chytrého telefonu. Jedná se o videoplatformu číslo jedna, která slouží k provádění průzkumů, sledování zábavných videí, živému vysílání událostí apod. Dokonce i předtím, než se objevila aplikace YouTube, většina lidí stále používala k přístupu na tuto platformu hlavní webovou stránku YouTube.

Od chvíle, kdy se objevila aplikace YouTube, se mnoho uživatelů přesunulo z hlavní webové stránky do aplikace. Inženýři YouTube proto neustále pracují na tom, aby aplikace poskytovala co nejlepší uživatelský zážitek. Proto YouTube často vydává aktualizace, které opravují chyby a přidávají nové funkce.


Nenechte si ujít:


Když už mluvíme o funkcích, je tu jedna konkrétní funkce, kterou většina uživatelů aplikace YouTube už nějakou dobu potřebuje. Jedná se o widget YouTube. Widgety se postupně staly součástí našeho každodenního používání chytrých telefonů. Jsou chvíle, kdy si přejete udělat něco opravdu rychle, aniž byste museli nutně otevírat celou aplikaci. A právě to Widgety dokáží. Widgety umožňují snadný přístup k nejužitečnější části aplikace, takže se k ní snadno dostanete jediným klepnutím.

Právě na to se YouTube v současné době zaměřuje u uživatelů systémů iOS a iPadOS. YouTube nedávno vydal 2 různé Widgety na domovskou obrazovku pro zařízení iPhone a iPad.


První Widget, který se nazývá „Widget rychlých akcí“ má rozměry 4 × 2. Zdá se, že si na něj většina uživatelů zvykne. Obsahuje běžnou oblast pro vyhledávání na YouTube, kde můžete rychle vyhledat cokoli, co vás na YouTube zajímá. Vpravo od vyhledávacího panelu je další tlačítko mikrofonu. Jedná se o tlačítko mikrofonu, které umožňuje provádět vyhledávání na YouTube hlasovým zadáváním.

Pod nimi jsou další tři tlačítka. Prvním z nich je tlačítko Domů. Klepnutím na něj se dostanete na domovskou obrazovku YouTube stejně jako v hlavní aplikaci YouTube. Druhé tlačítko slouží jako tlačítko zkratky pro krátká videa YouTube. Když na něj klepnete, přejdete na stránku krátkých videí YouTube. Můžete si tak nerušeně vychutnávat pouze krátká videa na YouTube.

Poslední tlačítko zcela vpravo je tlačítko Odběry. V případě, že máte chuť sledovat videa pouze z kanálů, které jste si předplatili. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak toho docílit.

YouTube
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Druhý widget je ve srovnání s prvním o poznání menší. Tento widget se nazývá „Search Widget“. Má rozměry 2×2. Bude velmi vhodný pro uživatele, kteří používají YouTube hlavně k vyhledávání obsahu. Pokud tedy patříte k uživatelům, kteří otevírají aplikaci YouTube hlavně kvůli vyhledávání určitého obsahu, je tento widget určen právě vám.

Tento konkrétní widget také díky svému minimálnímu designu nezaplní mnoho místa na domovské obrazovce. Oba widgety mají bílé pozadí a funkci tmavého režimu. Tuto funkci si však vybírá na základě motivu, který používáte. Pokud používáte téma tmavého režimu, poskytne vám tmavé pozadí. Pokud používáte bílé pozadí, dostanete od aplikace stejné bílé pozadí.


Jak aktivovat widget YouTube

Nová funkce přišla jako aktualizace. Je tedy možné, že budete muset nejprve aktualizovat aplikaci YouTube, než budete moci Widget YouTube používat. Po aktualizaci aplikace ji otevřete a poté opět zavřete. Poté vyhledejte prázdné místo na domovské obrazovce. Klepněte na prázdné místo a několik sekund na něm podržte prst. V levém horním rohu telefonu se objeví funkce výběru widgetu. Mezi widgety byste měli najít widgety YouTube.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5google.com/

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *