NASA se chystá narazit Mezinárodní vesmírnou stanicí do Země

NASA
Autor: François / Zdroj: Pixabay

NASA se chystá do roku 2031 rozbít Mezinárodní vesmírnou stanici přímo o zem, aby tak ukončila činnost bývalého domova astronauta Chrise Hadfielda. Zdá se, že úžasná vesmírná stanice už dosloužila a že se blíží datum jejího vyřazení z provozu, kdy bude po posledním dni své činnosti rozbita o naši planetu.

Vesmírná stanice nemůže zůstat ve vesmíru. Podle NASA tím dochází ke znečištění vesmíru a okolní vrstvy zemské atmosféry. Místo toho, aby nechali proslulou vesmírnou stanici hnít na obloze, tak se odborníci chystají navigovat ISS k bezpečnému vodnímu konci tím, že s ní narazí přímo do Tichého oceánu.


Nyní už víme, že NASA dokončila projekt Mezinárodní vesmírné stanice a za několik let se s ISS rozloučí tím, že s ní narazí přímo do Země.


Mluvčí NASA uvedl: „Soukromý sektor je technicky i finančně schopen s pomocí NASA vyvinout a provozovat komerční destinace na nízké oběžné dráze. „Těšíme se, že se budeme moci se soukromým sektorem podělit o naše poznatky a provozní zkušenosti, abychom mu pomohli vyvinout bezpečné, spolehlivé a nákladově efektivní destinace ve vesmíru.

„Zpráva, kterou jsme předložili Kongresu, podrobně popisuje náš komplexní plán pro zajištění hladkého přechodu na komerční destinace po vyřazení Mezinárodní vesmírné stanice v roce 2030.“ Vzhledem k očekávanému datu vyřazení ISS z provozu v roce 2030 NASA doufá, že ji zřítí do neobydlené oblasti Point Nemo v Tichém oceánu.


Nenechte si ujít:


Zpráva o rozpočtu od představitelů NASA určila leden 2031 jako možnou dobu opuštění oběžné dráhy ISS, která se zřítí 3 000 mil od pobřeží východního Nového Zélandu. Není nic neobvyklého, že NASA odhazuje vesmírný odpad hluboko do oceánů, zpráva CNN uvádí, že od roku 1971 bylo z různých zemí vyhozeno 263 kusů vesmírného odpadu.

Svůj podíl na zahlcení oceánů nepotřebnými kusy vesmírného materiálu mají země jako Rusko, Japonsko a Spojené státy. Zdá se, že ukončení provozu ISS je v souladu s budoucími plány, neboť ředitelka ISS v ústředí NASA Robyn Gatensová uvedla, že nastal čas, aby stanici nahradily „komerční vesmírné destinace“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,
3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *