Rozlučte se s telefonními čísly. WhatsApp bude nově vyžadovat uživatelské jméno

WhatsApp
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Začátkem tohoto roku společnost WhatsApp oznámila potenciální změnu. Možnost uživatelů určit pro své účty jedinečné uživatelské jméno. Po období mlčení o tomto zajímavém vývoji nedávná pozorování naznačují, že WhatsApp s touto funkcí stále aktivně experimentuje. Koncept zavedení uživatelských jmen má uživatelům poskytnout alternativu ke sdílení jejich telefonních čísel na této platformě.

Uživatelské jméno aplikace WhatsApp: snadné připojení

V nejnovější aktualizaci beta verze aplikace WhatsApp pro Android (verze 2.23.25.19) se opět objevila nepolapitelná funkce uživatelského jména. Je však nezbytné poznamenat, že prozatím zůstává tato funkce pro beta testery nedostupná, jak uvádí WABetaInfo.

Podle nejnovější aktualizace WhatsApp začlenil funkci vyhledávání speciálně pro uživatelská jména. Je zásadní, abyste toto jméno odlišili od svého stávajícího jména ve službě WhatsApp. Chystaná funkce umožní uživatelům vytvářet odlišná uživatelská jména, což ostatním umožní je v aplikaci bez námahy najít. Cílem této inovace je negovat nutnost prozrazovat osobní telefonní čísla pro spojení ve službě WhatsApp.Pokud s vámi někdo sdílí své uživatelské jméno, můžete ho jednoduše zadat do vyhledávacího řádku a zobrazí se vám jeho profil. To otevírá cestu k přímé komunikaci v rámci platformy WhatsApp.

Zavedení uživatelských jmen předznamenává další vrstvu soukromí pro uživatele aplikace WhatsApp, zejména pro ty, kteří raději nezveřejňují svá osobní telefonní čísla. Zatímco funkce stále prochází testováním, přesná mechanika finální verze zůstává nejasná. Očekává se však, že uživatelská jména ve službě WhatsApp budou brzy debutovat pro beta testery.

Přístup společnosti WhatsApp, který se podobá Telegramu, který se již může pochlubit podobnou funkcí uživatelského jména, zřejmě poskytuje uživatelům větší kontrolu nad jejich zkušenostmi se zasíláním zpráv. I když Telegram umožňuje uživatelům nastavit veřejné uživatelské jméno pro identifikaci, očekává se, že WhatsApp poskytne lepší přizpůsobení. Umožní uživatelům regulovat, kdo může zahájit komunikaci prostřednictvím uživatelských jmen.

S tím, jak vývoj uživatelských jmen WhatsApp postupuje, uživatelé netrpělivě očekávají potenciální proměnu svých zkušeností se zasíláním zpráv a očekávají zvýšené a bezproblémové spojení v rámci aplikace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 91mobiles.com

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *