Google čelil největšímu DDoS útoku v historii. Jsou Vaše data v bezpečí?

Google
Autor fotografie: PhotoMIX-Company / Zdroj fotografie: Pixabay

V červnu letošního roku společnost Cloudflare potvrdila, že došlo k největšímu distribuovanému útoku na HTTPS v historii. Zjednodušeně řečeno, jednalo se o největší útok DDoS, jaký jsme kdy zaznamenali. Rekordní útok však úspěšně zastavila dříve, než došlo ke skutečným škodám. Společnost prozradila, že zaznamenala útoky o síle 26 milionů požadavků za sekundu.

Společnost Google nedávno oznámila, že zažil masivní útok DDoS. Ten se pokusil odstavit zákaznickou službu Cloud Armor a dosáhl maximální hodnoty 46 milionů požadavků za sekundu. To je o 176,92 % více než předchozí rekord. Útok DDoS ohlášený společností Google je tedy největším sedmivrstvým útokem DDoS.

Pokud budeme mluvit obrazněji, ve špičce se tento útok rovná celodennímu provozu Wikipedie za 10 sekund. Wikipedie je v první desítce, co se týče popularity a návštěvnosti webových stránek. Jedná se tedy o neuvěřitelný výkon stability, který odolá tak silnému útoku DDoS.

Google
Zdroj fotografie: Google Cloud

„Dnešní internetové pracovní zátěže jsou vystaveny neustálému riziku útoku, jehož dopady sahají od zhoršeného výkonu a uživatelského komfortu pro legitimní uživatele přes zvýšené náklady na provoz a hosting až po úplnou nedostupnost kritických pracovních zátěží.“

Jak by společnost Google mohla čelit útoku DDoS

Obecně platí, že Google Cloud Armor pravidelně chrání aplikace (vrstva 7) a webové stránky před takovými internetovými útoky. Používá technologii vyrovnávání zátěže, která udržuje webové služby v chodu i při těchto výzvách.

V tomto ohledu Google Cloud Armor tvrdí, že podporuje více než 1 milion dotazů za sekundu. Ukázalo se však, že úspěšně zvládne 46milionovou zátěž za sekundu.

Google uvádí, že Cloud Armor úspěšně detekoval útok DDoS a doporučil zákazníkům pravidlo pro zablokování útoku, které fungovalo dobře. O několik minut později, poté co si útočník uvědomil, že neuspěl, požadavky na data poklesly.

Společnost Google však upozorňuje, že počet útoků DDoS exponenciálně roste a je prováděn velkým počtem škodlivých botů. Existují tedy všechny důvody se domnívat, že tento rekord nemusí vydržet dlouho.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: digitaltrends.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *