Pohár trpělivosti přetekl. Jižní Korea začala vyšetřovat obchody s aplikacemi společnosti Apple a Google

Apple Google
Autor fotografie: Victoria_Art / Zdroj fotografie: Pixabay

Interní korejská komise pro komunikaci (KCC) nedávno uvedla, že proti Applu a Google bude zahájeno vyšetřování. Společnosti zřejmě porušují místní pravidla pro provádění transakcí v aplikacích. Oficiální datum zahájení vyšetřování je podle korejské agentury Yonhap News 16. srpna.

Vyšetřování se kromě Apple App Store a Google Play Store dotkne i tamního obchodu ONE Store, který patří SK Group. Agentura neoficiálně vyšetřuje všechny tři obchody s aplikacemi od 17. května a zjistila, že údajně porušily požadavky zákona země schváleného loni. Tento zákon umožňuje vývojářům používat platební systémy třetích stran při provádění mikrotransakcí v aplikacích. A obchody těchto gigantů už nemohou nutit vývojáře, aby využívali pouze jejich služby. Apple a Google se dohodly na otevření platforem pro platební systémy třetích stran. A údajně poskytnou 4% slevu na transakce prostřednictvím služeb třetích stran.


Nenechte si ujít:


Přitom i v Jižní Koreji zůstává zákaz zveřejňování některých odkazů na alternativní platební služby v aplikacích. Minulý měsíc Google dočasně zablokoval aktualizace KakaoTalk. Je to nejoblíbenější instant messenger v zemi. Z tohoto důvodu, jehož správa následně souhlasila s odstraněním těchto odkazů. Služba si také stěžovala, že poté, co Google změnil pravidla pro provádění plateb. Prodeje speciálních verzí emoji pro messenger klesly o třetinu. Na základě výsledků šetření může KCC nařídit majitelům obchodů s aplikacemi, aby uvedli své stránky do souladu s požadavky zákona, a také udělit pokuty až do výše 2 % jejich ročního obratu.

Poslanci v Evropě se také začali zajímat o práci obchodů s aplikacemi společností Apple a Google. Následně byl přijat zákon o digitálních trzích (DMA), který zakazuje monopolizaci platebních nástrojů pro mobilní software. Podobné opatření se nově připravuje ve Spojených státech.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techcrunch.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *