Google Chrome vás špehuje za každé situace. Nově se ukázalo, že vás šmíruje i v anonymním režimu  

Google Chrome
Autor: Francesco Ungaro / Zdroj: Pexels

Google Chrome nedávno aktualizoval stránku s anonymním režimem. Přesto aplikace stále sleduje a monitoruje vaši aktivitu. Chrome je jedním z nejpoužívanějších prohlížečů a aplikaci používají miliony lidí po celém světě. Sledování stejným způsobem zvyšuje riziko ohrožení soukromí. Nakonec mohou uživatelé verze Chrome Canary zobrazit upravené stránky v anonymním režimu.

Oznámení zobrazované uživatelům v „anonymním režimu“ v prohlížeči Google Chrome bylo změněno v reakci na žalobu na ochranu soukromí ve výši 5 miliard USD. I když je všeobecně známo, že poskytovatelé internetových služeb (ISP) mohou stále sledovat naše akce, když používáme anonymní režim, panuje mylná představa, že společnost Google tyto údaje nesleduje. Nedávná hromadná žaloba proti společnosti Google však odhalila, že firma skutečně sleduje naše chování, i když uživatelé používají anonymní režim.

Podle zprávy MSPowerUser se společnost Google chystá v únoru urovnat žalobu v hodnotě 5 miliard USD. Technologický gigant před urovnáním přijal významná opatření ke zlepšení otevřenosti ohledně svých metod shromažďování údajů při používání anonymního režimu. Zde je uvedeno, co říká aktualizované oznámení v anonymním režimu:

Google Chrome
Autor: PhotoMIX Company / Zdroj: Pexels

Upozornění na anonymní režim

„Ostatní uživatelé tohoto zařízení neuvidí vaši aktivitu, takže můžete procházet více v soukromí. Nezmění se tím způsob shromažďování dat na webových stránkách, které navštěvujete, ani služby, které používají, včetně společnosti Google. Stažené soubory, záložky a položky seznamu čtení budou uloženy,“ uvádí se v aktualizovaném textu.

Společnost Google upravila prohlášení o vyloučení odpovědnosti při používání anonymního režimu. Upravené stránky v anonymním režimu jsou nyní přístupné na zařízeních se systémem Windows a Android, která používají verzi Canary prohlížeče Chrome. Je důležité připomenout, že hromadná žaloba podaná na společnost Google v roce 2020 požadovala 5 miliard dolarů za shromažďování údajů uživatelů při používání služeb společnosti v anonymním režimu. Společnost Google obvinění vyvrátila tvrzením, že navzdory vynechání této informace v prohlášení o vyloučení odpovědnosti má jasno v tom, že webové stránky při používání anonymního režimu shromažďují data.

Uživatelé si musí uvědomit, že při používání anonymního režimu není zaručena anonymita. Webové stránky, jako například Google, mohou i při používání tohoto režimu sledovat a shromažďovat informace o vašich online aktivitách. Svou aktivitu při prohlížení však můžete do určité míry chránit. Za tímto účelem mohou uživatelé jednoduše použít výchozí aktivaci prevence sledování souborů cookie třetích stran v anonymním režimu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wired.com

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *