Google jde opět proti Rusku. Jeho mapy odhalují tajná vojenská a strategická zařízení

Google
Autor fotografie: Joachim Schnürle / Zdroj fotografie: Pixabay

Jak Rusko stále postupuje ve svém tažení proti Ukrajině, sankce proti Putinově administrativě jsou stále silnější. Rusko se rychle stává izolovanou zemí s většinou největších světových ekonomik uplatňujících sankce proti této zemi. Tyto sankce ovlivňují životy běžných Rusů v mnoha ohledech od ekonomických po technologické fronty. Mnoho západních společností opouští zemi nebo dává najevo svou nespokojenost s probíhajícím konfliktem. To však ke změně Putinova názoru nestačilo, proto se Google rozhodl jednat.

Google pomalu bojuje proti Rusku tím, že postupně odstraňuje na ruském trhu své služby. Americká společnost se však zatím nerozhodla úplně opustit zemi. Přesto stále postupuje s malými sankcemi proti Rusku. Mapy Google proto nyní odhalily tajná ruská vojenská a strategická zařízení. Je jen otázkou času, kdy se Rusko rozhodne zakázat společnost Google na ruském trhu.

Tajná místa v Rusku již nejsou tajná

Podle společnosti Osint UK společnost Google právě přestala skrývat tajná ruská vojenská a strategická zařízení. Nyní je možné, aby si tato důležitá klíčová ruská místa mohl prohlédnout kdokoli z veřejnosti. Má kompletně otevřené všechny tajné ruské instalace včetně ICBM, velitelských stanovišť a dalších s dobrým rozlišením 0,5 m na pixel. Společnost Osint UK sdílela několik obrázků ukazujících některé vojenské vybavení, včetně toho, co se zdá být skupinou několika ponorek. Je zajímavé, že dokonce i účet na Twitteru, který zastupuje ukrajinské ozbrojené síly, sdílel tyto obrázky dopředu s uvedením stejného rozlišení 0,5 m na pixel.

Podle zpráv byly tyto obrázky dříve rozmazané, ale nyní jsou dostupné pro zobrazení pomocí několika kliknutí. Některé z těchto snímků zahrnují letadlovou loď Admiral Kuzněcov, sklad jaderných zbraní poblíž Murmansku, ponorky na poloostrově Dálný východ na Kamčatce a vojenskou leteckou základnu v západním městě Kursk. Je to jen 150 kilometrů od rusko-ukrajinské hranice, jednoho z klíčových míst tohoto konfliktu.


Nenechte si ujít:


Google odhalil ruské karty

Místní a nezávislá média z Moskvy zmiňují přetrvávající napětí mezi Ruskem a společností Google, která sídlí v USA. Abychom pochopili situaci, Google již nenabízí reklamy a zpeněžení reklam pro ruské uživatele. Byl to přímý krok proti invazi Kremlu na Ukrajinu. Po tomto kroku ruští představitelé obviňují YouTube z rozdmýchávání „informační války“. Jde o protiútok proti rozhodnutí YouTube zablokovat ruská státní média z platformy.

Kreml tento krok jistě těžko stráví. Očekáváme však, že brzy odpoví. Nedávno ruští vývojáři zaznamenali velký úspěch rozhodnutím proti Githubu, tím že zakázali jejich účty.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Twitter

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *