Google po několika letech změní svoji domovskou stránku. Nově testuje přidání kanálu Discover Feed pod pole s vyhledáváním

Google
Autor: StartupStockPhotos / Zdroj: Pixabay

Vyhledávací gigant tvrdí, že s přidáním kanálu prozatím experimentuje. Pod tradičním vyhledávacím polem Google se následně budou zobrazovat titulky zpráv, předpovědi počasí, ceny akcií a sportovní výsledky.

Společnost Google experimentuje se začleněním kanálu Discover Feed na domovskou stránku počítače, který zobrazuje doporučený obsah vedle tradičního vyhledávacího pole společnosti. Snímek obrazovky od MSPowerUser, který si této změny všiml, ukazuje kanál, který obsahuje titulky zpráv, předpověď počasí, sportovní výsledky a informace o akciích trojice společností. Vyhledávací gigant již dříve přidal kanál Discover Feed na svou domovskou stránku v USA na mobilních zařízeních v roce 2018.

Mluvčí společnosti Google Lara Levinová potvrdila tuto změnu v prohlášení poskytnutém serveru The Verge s tím, že se jedná o experiment, který v současné době probíhá v Indii. Jakákoli změna na stránce google.com je významná, protože se stále jedná o nejnavštěvovanější webovou stránku na světě.

Vyhledávací gigant experimentoval se svou domovskou stránkou již dříve. V loňském roce si 9to5Google všiml, že na své domovské stránce na ploše testuje řadu karet podobných widgetům, které zobrazují podobnou kombinaci zpráv, předpovědí počasí a informací o akciích. Není však jasné, jak široce byla tato funkce rozšířena.

Jak upozorňuje MSPowerUser, experimentální rozhraní společnosti Google vypadá podobně jako to, které nabízí Microsoft ve svém vyhledávači Bing, který již obsahuje dlouhý seznam zpravodajských článků a dalších informací. Vždycky budu mít rád jednoduchost tradičního rozhraní Googlu, ale musím přiznat, že po více než deseti letech, kdy můžete vyhledávat přímo z adresního řádku prohlížeče, tak nyní domovskou stránku vyhledávače asi navštěvovat nebudete.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mspoweruser.com, linkedin.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *