Vedení společnosti TikTok uvedlo, že skutečně vidí data amerických uživatelů

Aplikace TikTok
TikTok na mobilu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Vedení čínské sociální sítě TikTok potvrdilo, že skutečně někteří zaměstnanci mimo Spojené státy můžou mít přístup k osobním údajům amerických uživatelů. Tohle prohlášení vyvolalo velkou vlnu nevole ve Washingtonu.

TikTok po dlouhé době odhalil skutečný stav věci v reakci na žádost devíti amerických senátorů, kteří se v rámci TikToku zaměřili na tyto aspekty: přístup čínských zaměstnanců k uživatelským datům ze Spojených států, role těchto zaměstnanců ve vytváření algoritmů a také přístupu čínských úřadů k těmto informacím.

Generální ředitel TikToku Shou Zi Chew v dopise z 30. června uvedl, že čínští zaměstnanci společnosti mají v současné době skutečně přístup k osobním údajům amerických uživatelů, ale pouze poté, co projdou řadou bezpečnostních protokolů. Čínská vláda nezískává data, která podléhají přísným kontrolám na ochranu před kybernetickými hrozbami.TikTok Vs. Instagram?

Vedení TikToku dodalo, že úzce a dlouhodobě spolupracuje s vládou USA na posílení ochrany údajů, a to především těch, které jsou pro Spojené státy nejdůležitější. Bohužel, i přesto, reakce čínské sociální sítě znepokojila zákonodárce z Washingtonu. Zejména senátorka Marsha Blackburn uvedla, že přiznání správy platformy potvrdilo její obavy. Dále dodala, že čínská společnost měla říkat pravdu již od začátku.

Není tomu dávno, co jsme vás informovali o tom, že komise FCC doporučila společnostem Google a Apple, aby TikTok odstranily TikTok z jejich platforem pro nakupování her ve Spojených státech. Pokud se to bude takhle pro TikTok vyvíjet i nadále, tak to s ním opravdu nevidím moc růžově. Je zakazován na každém rohu v USA, i když se vlastně chová jako jakákoli jiná americká společnost. Viz Google, který byl již mnohokrát pokutován za nakládání uživatelských dat v Evropské unii. Podobné kauzy zažila i společnost Meta, která si změnila svůj název z Facebooku jenom kvůli tomu, protože „Facebook“ byl spjat s mnoha skandály, které se rovněž týkaly uživatelských dat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *