Google podpořil Ukrajinu. Na ruském trhu pozastavil všechny nákupy a předplatné v Obchodě Google Play

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Vzhledem k tomu, že ruský rubl pokračuje v poklesu na trzích směnných měn, tak se dalo toto zakročení očekávat. Jak jsou na Rusko uvalovány další hromadné sankce, tak se více společností a korporací stahuje z Ruska nejen proto, že nepodporují ruskou invazi na Ukrajinu, ale také proto, že potřebují dodržet místní a mezinárodní sankce v tečně s těžkou devalvací ruského rublu. Díky tomu to vede k nižším ziskům nadnárodních korporací. Proto není Google jedinou společností, která omezuje své služby v Rusku.

Koncem února společnost už dříve oznámila, že v reakci na invazi na Ukrajinu omezí reklamy a média z Ruské federace. Tento týden však společnost podnikla další kroky k probíhající situaci, protože společnost pozastavila fakturační systém obchodu Play pro uživatele Androidu v Rusku.

V oficiálním prohlášení společnosti Google společnost uvádí, že kvůli narušení platebního systému pozastavila Google Play svůj fakturační systém pro uživatele v Rusku od 10. března 2022. Společnost objasnila, že to znamená, že uživatelé nemohou nakupovat aplikace a hry, provádět platby za předplatné, nebo provádět nákupy digitálního zboží v aplikaci prostřednictvím obchodu Google Play v Rusku. Bezplatné aplikace budou i nadále dostupné v Obchodě Play ke stažení a instalaci.

Pokud jde o stávající uživatelská předplatná prostřednictvím obchodu Google Play, Google informuje, že předplatné bohužel nebude možné obnovit a bude zrušeno. Stávající předplatné (tj. předplatné na 1 měsíc nebo 1 rok, které si ruský uživatel Androidu zakoupil před tímto oznámením) bude pokračovat až do konce aktuálního fakturačního období. Společnost také objasňuje, že bude stále respektovat stávající období odkladu fakturace předplatného pro vývojáře a jakékoli bezplatné zkušební verze budou fungovat, dokud nebudou provedeny pokusy o platby.

V závěrečné poznámce americká společnost také uvádí, že situace se rychle vyvíjí. Proto společnost vyzývá uživatele, aby sledovali Google pro nejnovější vyjádření společnosti Google v této záležitosti, pokud dojde ke změnám opatření.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: support.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *