Grand Theft Auto VI odloženo. Nová prognóza výdělků společnosti Take-Two nevypadá nejlépe

Grand Theft Auto VI
Autor: Rockstar Games

Celosvětově oblíbená hra Grand Theft Auto V letos v září oslaví deset let od svého vydání. Hra, která původně vyšla na konzole Xbox 360 a PlayStation 3, si za uplynulé roky získala nespočet fanoušků. Úspěch hry způsobil, že se hráči nemohou dočkat, až se jim dostane do rukou GTA VI. Dobrou zprávou je, že v únoru byl oficiálně potvrzen další díl.

To znamená, že společnost Rockstar již potvrdila, že práce na GTA VI je „v plném proudu“. Rockstar však neprozradil žádné možné datum vydání ani neuvedl předpokládaný časový harmonogram. A ačkoli si mnozí mysleli, že poslední zpráva o příjmech konečně přinese polooficiální oznámení hry, stalo se něco zcela opačného.

GTA VI bylo pravděpodobně odloženo na období duben 2024, případně březen 2025

O měsíc dříve analytici z oboru spekulovali, že by Rockstar mohl vydat Grand Theft Auto VI ve fiskálním roce 2024. Pro ty, které to zajímá, ten trvá od dubna 2023 do března 2024. Analytici vzali v úvahu předpokládaných 9 miliard dolarů v čistých rezervách společnosti Take-Two pro tento fiskální rok.

Podle následného hovoru a zprávy o výsledcích společnosti Take-Two za 4. čtvrtletí 2023 se však prognóza změnila. Společnost Take-Two uvádí, že za nedávno skončený fiskální rok dosáhly čisté tržby 5,28 miliardy dolarů. Obrovský nárůst zaznamenala díky silnému poslednímu čtvrtletí, kdy se jí dařilo hrám GTA V, Red Dead Redemption 2, GTA Online a mobilnímu portfoliu společnosti Zynga.Hlavní však je, že Take-Two nabídlo nové prognózy na další tři fiskální roky. A v roce 2024 nyní očekává, že vydělá 5,45 až 5,55 miliardy dolarů čistých rezervací. To je výrazná změna oproti dříve předpokládaným tržbám ve výši 9 miliard dolarů a v seznamu chystaných titulů bohužel není zahrnuto Grand Theft Auto VI.

To automaticky naznačuje, že Rockstar neplánuje v nejbližší době vydat Grand Theft Auto VI. Namísto toho se GTA VI nyní může pravděpodobně odložit až na fiskální rok 2025. Za zmínku také stojí, že Take-Two předpovídá masivní fiskální rok 2026. A důvodem by mohly být nastupující příjmy z GTA VI.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *