Revoluce! Čínská společnost spustila předprodej létajícího auta

Společnost
Zdroj: AeroHT

Už lidi v dávné minulosti žili v domnění, že jednou budeme mít létající automobily, a to se začíná stávat skutečností. Inovativní čínské společnosti Xpeng společně s AeroHT uvedly, že se chystají svým ambiciózním vstupem do odvětví létajících automobilů transformovat městskou dopravu. AeroHT už je jen malý krok od toho, aby získalo letovou způsobilost pro své inovativní auto. Pokud způsobilost získá, tak půjde o velký pokrok v technologii městského vzdušného prostoru.

AeroHT je dceřinou společnosti od Xpeng s tím, že vyvíjí své létající auto již deset let, přičemž jej nedávno úspěšně testoval v rušné čtvrti čínského velkoměsta Kuang-čou. Generální ředitel společnosti, He Xiaopeng, během vystoupení na akci Auto China 2024 zdůraznil potenciál letecké dopravy v nižších nadmořských výškách. Dále dodal, že nový „vzduchomobil“ může mít výrazný dopad na každodenní městský život.

Chystaný létající vůz AuroHT, který půjde předobjednat v posledním čtvrtletí tohoto roku, slibuje dvourežimové elektrické vertikální vzletové a přistávací schopnosti. Díky tomu zvládne vůz přecházet plynule mezi pozemní a leteckou dopravou. Přesná data zatím nejsou známá, ale cena nového auta se odhaduje na 138 000 USD s plány na snižování nákladů.

Rozsah Xpeng dalece přesahuje létající auta, jelikož se ještě věnuje výrobě robotů do domácnosti, kteří budou schopni plnit lidské rozkazy a zároveň s nimi interagovat. Na základě tohoto je docela jasné, že se tato inovativní společnost opravdu řídí budoucností, na které chce mít významný podíl. Zároveň o ní můžeme hovořit jako o jistém průkopníkovi, který může v budoucnu ještě mnohé překvapit.

Když se na to podíváme komplexněji, tak čínské společnosti, jako jsou Xpeng nebo AeroHT budou hrát významnou roli na trhu s „nadčasovými“ věcmi. Využívají u toho znalosti z jiných oblastí, jako jsou elektromobily nebo polovodiče. Jen čas ukáže, jestli byl krok směrem ke vzduchomobilům dobrý nápad nebo krok vedle.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *