NASA spustila novou aplikaci, která zobrazuje umístění ISS v reálném čase
NASA se rozhodla, že přiblíží vesmír obyčejným lidem, a tak plánuje spustit svou novou streamovací platformu NASA+, ale ještě než k tomu dojde, tak spustila novou aplikaci. Ta nese název „Spot the Station“ a umožňuje lidem sledovat Mezinárodní vesmírnou stanici ze Země.
Aplikace je navržena tak, aby si uživatel kdykoli mohl polohu ISS zobrazit, ať už je kdekoli. Spot the Station je dostupné na Google Play pro telefony Android a App Store pro uživatele Applu.
Nová aplikace využívá data z Mission Control v Johnsonově vesmírném středisku NASA v Houstonu a státě Texas. Dokonce vám dokáže zobrazit ISS na více než 6700 místech po celém světě. V aplikaci najdeme také seznam nadcházejících příležitostí k pozorování vesmírné stanice. Pokud by se ISS ve vaší blízkosti nevyskytovalo, tak se vám ukáže nejbližší místo, ze kterého lze ISS pozorovat. Dále je v ní živá mapa, která ukazuje, kde se ISS nacházelo před 90 minutami, a kde se bude vyskytovat příštích 90 minut. Tmavé překrytí na mapě vám zase prozradí, kde je zrovna na světě noc.
NASA dala do nové aplikace plno funkcí
Funkce Spot the Station jsou různé. Mezi ty nejzajímavější určitě patří upozornění, které by vás mělo upozornit, když se bude ISS vyskytovat ve vaší blízkosti. Uživateli k rozpoznání ISS rovněž pomůže vestavěný kompas přímo v aplikaci společně s dalšími nástroji. A mnohé určitě potěší to, že je aplikace bez reklam a je plně funkční úplně pro všechny.
Spot the Station je už v tuto chvíli dost zajímavá s tím, že v budoucnu se její funkce klidně mohou rozrůstat. NASA zřejmě investovala plno finančních prostředků do digitalizace, aby mohla lidem ukázat vesmír. Ve středu zájmů mnoha uživatelů je i NASA+, což je streamovací platforma, která se spustí už 8. listopadu. Je otázkou, jestli pro nás NASA připravuje nějaké další elektronické prostředky nebo je to nyní vše. Každopádně můžeme vidět, že se Americká vesmírná agentura opravdu snaží, aby měl přístup k vesmíru každý.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizchina.com, ithome.com
Detektor ISS tohle umí už několik let 😀