HarmonyOS 3 se dostává na další zařízení

HarmonyOS
HarmonyOS 3 na telefonu / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Uběhlo již pár týdnů od spuštění nejnovějšího operačního systému společnosti Huawei, HarmonyOS 3. V tuto chvíli ho má už několik vlajkových lodí, ale bohužel nic navíc. Na zařízení střední a nižší třídy se ještě nedostalo. Nicméně to by se podle posledních zpráv mělo změnit. Huawei totiž vydá aktualizaci, která je mířená právě na ta slabší zařízení.

Zařízení, kterých se aktualizace týká, jsou tři balety – Huawei MatePad Pro 10,8″, Huawei MatePad Pro 5G 10,8″ a Huawei MatePad 10,8″. Ostatní zařízení s novým operačním systémem HarmonyOS 3 jsou smartphony Huawei nova 8, Huawei nova 8 Pro 4G, Huawei nova 8 Pro 5G a Huawei nova 9 SE. Jak můžeme vidět, tak se nová aktualizace týká i zařízení, jež jsou uvedená na trhu v Česku.

Výše zmíněná zařízení obdrží novou verzi HarmonyOS 3 přibližně 13. října. Abyste tuto aktualizaci dostali, tak se budete muset přihlásit do náboru a vše řádně otestovat. Na konci testovacího období budete muset společnosti Huawei popsat to, zdali jste měli nějaký problém nebo ne.


Nenechte si ujít:


V tuto chvíli má nejnovější systém HarmonyOS 3 nejméně 30 různých modelů. Včetně řad Mate 30 a P40, které jsou poměrně hodně oblíbené. Starší řady Huawei P30 a Mate 20 se dočkají aktualizace až v roce 2023. Je to možná trošku zklamání, ale musíme brát v potaz fakt, že se jedná o zařízení z roku 2018 a 2019.

HarmonyOS 3 se poprvé představilo na konferenci věnované řadě Mate 50. Přinese nám jedinečné funkce, kterými jsou univerzální karty chytré složky a další. V Evropě očekáváme přejmenované HarmonyOS 3 na EMUI 13, o kterém prozatím nevíme vůbec nic. Nevíme ani, kdy se k nám dostane, což je trochu škoda, protože v posledních letech se to začíná stávat pravidlem. Když se na to budeme dívat teoreticky, tak je velmi pravděpodobné to, že všechny telefony, které v Číně obdrží HarmonyOS 3, tak v Evropě obdrží EMUI 13.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *