Z tržeb Applu bude hodně těžit TSMC

TSMC
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple nám na přelomu léta a podzimu představí vysoce očekávanou řadu iPhone 15, která bude mít zásadní upgrady v porovnání s předchozími generacemi. Dostane totiž nový design včetně zbavení se výřezu. Dalším prodejním tahákem mají být nové funkce, na které bude nová řada bohatá.

Americká společnost očekává tak vysoké prodeje, že to promítla do svých objednávek pro své obchodní partnery. Jen díky tomu nyní očekáváme, že se tržby TSMC zvýší ve třetím čtvrtletí o celých 11 % a to pouze skrze zvýšenou výrobu procesorů A16 a A17 Bionic.

Tchajwanská společnost TSMC je na trhu s polovodiči poměrně hodně známá. V minulosti plnila i zakázky pro Huawei, čemuž kvůli americkým sankcím odzvonilo, a tak se stal Apple primárním zákazníkem. To potvrzuje i v rámci objednávek čipů, kdy má TSMC exkluzivně pro něj vyrábět procesor A17 Bionic určený pro iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Očekáváme, že společnost vygeneruje ve druhém čtvrtletí příjmy ve výši 17 miliard dolarů. Je možné, že podle poptávky své objednávky ještě navýší, ale to v tuhle chvíli nevíme jistě. Každopádně to nyní vypadá tak, že díky Applu dosáhne TSMC kýženého růstového cíle.

I když nemáme přesná data, kolik kusů 3nm čipů tchajwanská společnost Applu dodá, tak by to mělo být až 90 % ze všech celkových obchodů, které TSMC uzavřelo. Rovněž bude Apple mezi prvními zákazníky pro výrobu 2nm čipů, jejichž výroba se chystá na průběh příštích dvou let. Podle posledních zpráv je Apple největším zákazníkem polovodičového giganta s podílem na objednávkách 23 %.

Pokud Apple opravdu prodá tolik iPhonů, kolik očekává, tak to bude šťastná řada i pro TSMC. Jeho zisky porostou a bude se tak moc rozšiřovat do dalších zemí. Nyní má továrny pouze na Tchaj-wanu a v americké Arizoně. Ta byla za odměnu, když TSMC přestalo obchodovat s Huawei.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *