HONOR 70 přináší do střední třídy fotografování na profi úrovni i stylový design. Jak obstojí ve srovnání s konkurencí?

HONOR 70
Zdroj fotografie: HONOR

Stylový fotomobil HONOR 70, čerstvá novinka v Česku, na mezinárodním technologickém veletrhu IFA 2022 získala celkem 21 ocenění „Best of IFA“. Navíc ještě před svým oficiálním uvedením v Evropě byl HONOR 70 oceněný uznávanou organizací EISA jako nejvýhodnější nákup pro ročník 2022-2023. Není se čemu divit, že zaujal i širokou odbornou veřejnost.

HONOR 70 se pyšní foto výbavou na profi úrovni, hned dvěma hlavními fotoaparáty, 54Mpx a 50Mpx širokoúhlým a makro snímačem. Navíc si vypomáhá špičkovým světelným senzorem SONY IMX800, v tuto chvíli jedním z největších a nejlepších na světě. Nechybí ani speciální vychytávky jako je natáčení na selfie a zadní kameru naráz nebo unikátní režim Sólové vystřižení, při kterém můžete natáčet skupinku i výřez jednotlivce na jeden záběr. Jak dopadlo srovnání s největšími konkurenty ve stejné kategorii?

O výkonu rozhoduje kapacita čipsetu

Od smartphonů ve vyšší střední třídě čekáme pokročilou foto i video výbavu a vyšší kvalitu výsledných snímků. HONOR 70, stejně jako konkurenti ve stejné kategorii, Samsung A53 a Xiaomi Mi 12T, mají silnou sestavu fotoaparátů. HONOR 70 je vůbec první mobilní telefon, který má hned dva hlavní fotoaparáty 54Mpx a 50Mpx širokoúhlý a makro fotoaparát, který umí perfektně automaticky ostřit už z 2,5 cm.

HONOR 70 navíc také disponuje 1/1.49″ světelným snímačem od SONY, IMX800, v tuto chvíli jedním z nejlepším a jedním z největších čipů na světě. Fotky finálně také dotahuje HONOR Image Engine, který pracuje s algoritmy na bázi umělé inteligence. HONOR tuto technologii vyvíjí už několik let, setkat jste se s ní mohli také u prémiové vlajkové lodi HONOR Magic4 Ultimate, v tuto chvíli pořád nepřekonaného vítěze v oblasti fotografování v žebříčku DXOMark.

Samsung A53 nabízí čtveřici fotoaparátů s hlavním 64Mpx snímačem a Xiaomi disponuje také trojicí kamer s hlavním 108Mpx snímačem. Je ale také nutné podoktnout, že více mega pixelů neznamená lepší kvalitu fotografií. Na výslednou kvalitu má vliv tak snímač, tak ale také software výrobce.

Video obsah je král

Co se týká video výbavy, HONOR 70 a Samsung A53 mají velmi podobné parametry. Oba modely umí natáčet video 4K videa v kvalitě 30 snímků za sekundu anebo FHD video v kvalitě 60 snímků za sekundu. HONOR 70 navíc nabízí funkci tzv. duálního natáčení, tedy natáčení na selfie kameru a zadní kameru zároveň. Nechybí ani unikátní režim Sólové vystřižení, kdy natáčíte skupinku i vystřižený záběr na jednotlivce naráz. Dokonalé řešení pro všechny besídky dětí nebo koncerty vaší oblíbené kapely.

Kvalitní displej jako základ pro sledování filmů nebo hraní her

V této kategorii už se bavíme o špičkových OLED a AMOLED displejích, u kterých je běžná obnovovací frekvence 120 Hz. Zatímco Samsung nabízí 6,5“ FHD displej, HONOR a Xiaomi mají 6,67“ obrazovky. HONOR 70 navíc přidává oproti konkurentům unikátní technologii pulzní šířkové modulace stmívání (PWM) s frekvencí 1920 Hz, která emituje okolní osvětlení pro pohodlné sledování filmů nebo hraní her i delší dobu.


Nenechte si ujít:


Nádherný stylový i ergonomický design

Vyšší střední třída smartphonů už dávno není jen o nejlepším možném hardwaru za dostupnou cenu. Telefony této cenové kategorie jsou určené pro mainstreamové publikum, musí tedy splnit nároky na stylový design, stejně tak se vám musí telefon příjemně držet a ovládat. Samsung i Xiaomi u svých modelů vsadili spíše na jednoduchý a konzervativní design. HONOR 70 se poprvé blýskl s novým barevným konceptem Crystal Silver, který při různých lomech světla připomíná opravdový vybroušený diamant. Navíc je jeho design navržený tak, že je vyvážený na všech stranách. S velmi nízkou váhou, pouhých 178 g a tenkým tělem, jen 7,9 mm, je tak jednoznačným vítězem. Pohodlně se drží, ale vejde se do jakékoli kapsy nebo i malé kabelky.

HONOR je v plné síle zpět

Značka HONOR se zavázala být globální technologickou špičkou a vybudovat portfolio chytré domácnosti, které bude dostupné pro každého. Dnes má HONOR více jak 10 000 zaměstnanců, z nichž větší polovina pracuje na výzkumu a vývoji (R&D), čtyři vývojové instituce, více než sto inovačních laboratoří po celém světě, a podal už přes 5500 patentových žádostí. Velmi rychle etabloval také přes 30 strategických partnerství se světovými špičkami jako Microsoft, Google, Intel, Qualcomm apod., s nimiž společně vyvíjí inovativní řešení v rámci softwaru i hardwaru, a dokáže tak zajistit produkci mobilní technologie od začátku až do konce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *