Honor 90: Smartphone, na který jste čekali

Honor 90
Zdroj: Svět Huawei

Honor je v Česku zavedená značka s mnohaletou tradicí. Když jsem relativně nedávno psal články o řadě Honor 90, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že je tak blízko uvedení v Česku. A ona tak blízko opravdu byla, jelikož jsem už první den v tomto měsíci začal používat Honor 90. Smartphone střední třídy, který láká na excelentní displej zaoblený ze všech stran, velkou baterii a rychlé 66W nabíjení. Nový telefon mi nepřinesl téměř žádná zklamání, ale i přesto se něco našlo. Pojďme se na to podívat.

Obsah balení: Důležité věci chybí

Bylo pro mě velkým překvapením, když jsem otevřel balení Honoru 90 a nenašel jsem v něm kryt a ani nabíjecí adaptér. Honor se rozhodl jít zřejmě cestou Samsungu a Applu, takže nepočítám s tím, že se to u dalších zařízeních změní. V balení tedy najdete pouze návod, nabíjecí kabel a samotný telefon. To je bohužel dost chudá výbava pro telefon vyšší střední třídy a věřím tomu, že když adaptér do balení dávají jiní výrobci, tak by mohl i Honor.

Že v balení není kryt ještě chápu, ale toho adaptéru je opravdu škoda. Já si tím pádem musel vystačit se svým pouze 40W adaptérem, který sice fungoval normálně, ale je škoda nevyužitých 66 W.

Vzhled a zpracování:

Lhal bych, kdybych vám řekl, že je Honor 90 průměrný, jelikož to není pravda. V mých očích je rozhodně nadprůměrný a to především pro dvojitý modul fotoaparátu, který působí opravdu prémiově. Ale řekněme si vše pěkně postupně.

Na dolní straně telefonu nalezneme USB-C konektor, reproduktor, mikrofon a slot na SIM Kartu. Ten mi bohužel nešel celý pořádně zavřít, a tak výrazně doporučuji plastový kryt, který bude chránit celé zařízení. Nahoře pak najdeme jeden mikrofon. A to je pro horní a dolní stranu vše.

Nyní se zaměříme na boční stranu, kde je kolébka hlasitosti i tlačítko napájení v ideální výšce. Ale co bych tlačítku napájení vytknul, tak rozhodně jeho kymácení ze strany na stranu. Při jeho stisknutí jsem měl vždy pocit, že vypadne, ale to se naštěstí nestalo. Další důvod k tomu, proč je vhodné mít kryt.

Honor 90
Zdroj: Svět Huawei

A nakonec si něco povíme o tom nejlepším, což jsou záda samotného telefonu. Ta jsou sice vytvořena z plastu, ale ten je upravený tak, že na něm nenajdete žádné stopy po otiscích prstů. Samotný dvojitý modul fotoaparátu vypadá opravdu skvěle, ale má jeden velký problém. Tím je vystouplost, která je opravdu extrémní. Kvůli ní se vám pak bude telefon kymácet ze strany na stranu, když jej budete mít někde položený. To je již třetí důvod k tomu, proč by si měl případný uživatel pořídit kryt. Záměrně to píšu takto na rovinu, aby bylo jasné, jak moc velká škoda je to, že si potencionální uživatel bude muset kryt sám dokoupit. Doufám, že se Honor do budoucna poučí.

Honor 90
Zdroj: Svět Huawei

Displej: Zahnuté boky snad nikdy neomrzí

Honor 90 dostal AMOLED displej, který se opravdu vyvedl. Jako klasicky jsem si vybral pár různě barevných fotografií, které mi vždy ukáží, jak si daný smartphone se zobrazením vede. A musím podotknout, že nový telefon od Honoru byl úspěšný. Barvy jsou syté a nejsou vůbec vybledlé. Samozřejmě, záleží na tom, jestli máte zrovna zapnutý režim ochrany očí nebo ne. Ale s tím si poradíte v nastavení.

Jak jsem psal výše, tak displej je zahnutý, ale ne obyčejně. Jelikož má zahnutí ze všech čtyř stran. Je fakt, že nahoře není zahnutí natolik patrné jako z boků. Nicméně, i přesto si myslím, že minimálně pro efekt je to fajn.

Jediný aspekt, který displej narušuje, je selfie kamerka. Jak je zvykem, tak je umístěna uprostřed nahoře displeje a během hraní her nebo sledování videí si jí ani nevšimnete, pokud se na ni nebudete vyloženě soustředit. Honor 90 ve svých specifikacích slibuje velkou svítivost displeje a tu opět můžu pochválit. Na bezprostředním poledním slunci jsem neměl problém číst zprávy od kamarádů apod.

Zvuk: Zlatý standard, který rozhodně neurazí

V dnešní době už nenajdete moc smartphonů se špatným zvukem a cenou okolo 13 499 Kč. Honor 90 tohle rozhodně potvrzuje. Ať už se budete chtít podívat na video nebo si zlepšit náladu pěknou písničkou, tak je Honor zaručeně spolehlivým partnerem. Sice jeho reproduktory nejsou stereo, ale když se budeme čistě dívat na to, že je to monorepruduktor, tak hraje fajn. Dovolím si tvrdit, že zklamání nezažijete.

Baterie: Nemusíte se bát, že by vám baterie nestačila

Při testování smartphonu jsem se s Honorem choval stejně jako obvykle. To znamená používání TikToku, Mesengeru, sem tam nějaká hra a nějaké to volání. Ani jednou se mi nestalo, že bych měl kriticky málo baterie. Má velikost 5000 mAh a ta je znát. Podporuje až 66W rychlonabíjení, ale adaptér s takovým výkonem si k telefonu musíte dokoupit, pokud již doma nemáte nějaký jiný.

Já smartphone dobíjel 40W adaptérem od Huawei a za 40 minut jsem se dostal z 0 na 80 %. To už je dostatečná kapacita k tomu, abyste mohli se svým telefonem fungovat celý den. V mých očích tedy není nutností si 66W adaptér dokupovat, pokud už doma máte alespoň 40W.

V mých očích přispěl k velké výdrži baterie také vyladěný systém od Honoru, jelikož můj čas na displeji byl za den i přes 6 hodin. Nicméně i přesto jsem měl večer pořádnou porci procent k tomu, abych si zahrál FIFU nebo projel Twitter. Přes noc jsem žádné poklesy baterie nezaznamenal, což taky není u všech výrobců samozřejmostí. Za to Honor chválím.

Výkon: Vystačíte si bez problémů

Každému telefonu, který testuji, tak dávám zabrat. Zajímá mě přehřívání, plynulost systému a další nezbytné věci k tomu, abych mohl objektivně říct, jak na tom dané zařízení je. U Honoru 90 můžu s čistým svědomím prohlásit, že jsem žádné problémy nenašel. Jako klasicky jsem ho vyzkoušel hrou FIFA mobile, což je taková má stálice.

Raději jsem neměl žádná velká očekávání, ale vše dopadlo dobře. S fifou si nejnovější telefon vedl na výbornou. Během hraní jsem nezaznamenal také žádné přehřívání či záseky systému. Ať už jsem měl otevřených aplikací sebevíc, tak vždy bylo vše plynulé a to mi dělalo velkou radost. Snapdragon v Honoru 90 plní své povinnosti tak, jak má.

Fotoaparát: Hlavní snímač nadchne

Honor je bývalá dceřiná společnost od Huawei, je tedy jasné, že se od ní něco přiučil. To se u Honoru 90 potvrzuje, jelikož jeho hlavní snímač vykouzlí takové fotografie, které vás naprosto uchvátí. Bez problémů si dokáže poradit s ostrými světly nebo slunečním zářením. Fotografie vždy prochází výrázným post-processingem, který je ve výsledku znát. Většinou je mile vítaný, protože fotku opravdu vylepší. Nicméně stalo se mi i to, že fotka pak vypadala hůře. Poslední slovo má vždy smartphone, který vyhodnotí situaci.

S ultraširokoúhlým snímačem to však již taková sláva není. V jeho případě bývají fotografie často rozmazané, až se člověku může nenápadně zdát, že se spíše jedná o olejomalbu než fotografii. Děje se tak především při okrajích fotografií. Každopádně, pokud nebudete fotky nějak zvlášť přibližovat, tak rozmazání ani nebude natolik citelné.

Telefon má sice několik různých funkcí, jako je super makro apod. Troufám si tvrdit, že ty jsou zde spíše na parádu, než že by našly reálné využití. Dalším aspektem jsou noční fotografie, které za dobrého světla vypadají skvěle. Případně se ani nemusíte bát fotit za šera, jelikož i s tím si Honor bez větších problémů dokáže poradit. Přední fotoaparát zachycuje selfie fotografie v dobré kvalitě a to i večer.

Software: MagicOS je na vysoké úrovni

MagicOS patří podle mě nejlepší operační systémy a na Honoru 90 se mi to potvrdilo. Nastavení celého telefonu bylo intuitivní a za celou dobu testování jsem nenašel jediný problém. Možná to také bylo dáno tím, že, jak MagicOS od Honoru, tak i EMUI od Huawei, jsou si velmi podobné operační systémy. Jsem totiž pravidelným uživatelem Huawei, a tak se mi v systému orientovalo poměrně dobře. Nicméně nějaké rozdíly jsem dokázal najít.

Závěr: Honoru 90 není moc co vytknout

Honor 90 je telefon s cenovkou 13 490 Kč za verzi s 8GB RAM a 256 GB interním úložištěm. A verze s pamětí 12GB RAM a 512 GB interního úložiště stojí 14 990 Kč. Sami jste v recenzi mohli vidět, že až na neúplné balení jsem novému telefonu neměl co vytknout. Jeho výkon je konstantní, baterie vydrží celý, oba fotoaparáty dokáží vyprodukovat krásné fotografie a má naprosto neotřelý design především díky jeho dvojitému modulu fotoaparátu. Ve zkratce je důkazem toho, že Honor telefony opravdu umí.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

HONOR 90 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hodnocení: 7

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *