Honor Band 6: Takový náramek prostě chcete!

Zdroj: Svět Huawei

Honor Band 6 se ještě nedostal k nám na trh, ale i přesto jsme jej získali. Testoval jsem ho bezmála dva týdny a jen těžko se na něm hledají nějaké mouchy. Nečekal jsem, že by to mohlo být opravdu, tak skvělé. Náramek nabízí mnoho funkcí, a i když jsem to nečekal, tak jsem většinu z nich plně využíval. Ale prvně se podívejme na nějaké ty základní specifikace.

Specifikace:

Rozměry a hmotnost: 43 x 25,4 x 10,45 mm, váží pouhých 18 g

Displej: 1,47palcový AMOLED s rozlišením 368 x 194 pixelů, jemnost displeje je 283 PPI

Konektivita: Bluetooth 5.0, USB ne

Baterie: 180 mAh, nabízí až 14denní výdrž

Konektivita: Android 5.0 a vyšší

Voděodolnost: Ano

Obsah balení:

V obsahu balení nás nic nepřekvapí. Je to de facto stejný obsah, jaký byl u Huawei Watch Fit. Je tam jen to nejnutnější. Takže v balení nalezneme samozřejmě samotný náramek, magnetický nabíjecí kabel a uživatelskou příručku. Náhradního řemínku či jiného příslušenství se v balení nedočkáme.

Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a celkové zpracování:
Mi osobně se moc hranaté styly nelíbí. Honor Band 6 nebyl výjimkou, samozřejmě je to pouze má osobní preference a vím, že je plno lidí, kteří tento design milují. Každopádně , za co musím Honor ocenit, tak je váha. Těch 18 gramů na ruce téměř ani neucítíte. Nejednou jsem je necítil na ruce. Myslel jsem, že jsou třeba v koupelně, ale pak jsem se podíval na ruku a byl tam.

Náramek má pouze jedno tlačítko, které má dvě jednoduché funkce. Buď si ním otevřete menu nebo se vrátíte zpět na domovskou obrazovku. Na boku také nalezneme nápis Honor, který je fajn. Celkově dobře čitelný, ale moc lidí si toho nevšimne. Celé tělo je z plastu, což je v této třídě celkem běžné. Rozhodně stojí za zmínku zapínání, které je opravdu skvěle uděláno. Skvěle se připíná na ruku a vlastně díky zoubku, který najdeme ze spodu zapínání vám zbylý řemínek nikdy nevyjede, což chcete.

Zdroj: Svět Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Displej:

Displej je opravdu úžasný, velikost je naprosto vyhovující, čitelnost na sluníčku je fajn a dokážu si představit, že by to mohlo být mnohem horší. Neměl jsem možnost porovnat s konkurencí v této cenové relaci, ale nebojím se říct, že displej tady patří k tomu TOPu.

Displej je samozřejmě dotykový a pohodlný na ovládaní. Reaguje téměř okamžitě na dotyk. Za celou dobu jsem zaznamenal minimum „missclicků“. Jednou z velkých výhod je AOD (Always on Display), tuhle funkci můžete znát z dražších mobilních telefonů. AOD je podmíněné OLED displejem, který zde nalezneme. Když máte tuhle funkci zapnutou, tak vlastně vidíte všechny příchozí notifikace apod. Bohužel musím konstatovat, že AOD významně ovlivní výdrž baterie, tak je jen na vás, čemu dáte přednost. Já osobně, jsem se povětšinu času obešel bez AOD. Ciferníků v aplikaci Zdraví pro tento model je požehnaně, každý si přijde na své.

Zdroj: Svět Huawei

Systém a uživatelské prostředí:

Tady je to klasika. Pokud vlastníte nějaké hodinky či náramek z dílny Huawei/Honor, tak víte, do čeho jdete. Systém je energeticky nenáročný, díky tomu je dlouhá výdrž baterie téměř jistotou. Samozřejmě záleží, jak moc využíváte různé funkce.

Jak už je typické pro Huawei (Honor), tak nelze odpovídat na notifikace z Messengeru, Instagramu či WhatsAppu. Budete muset vytáhnout mobil z kapsy a odpovědět manuálně. Bohužel nelze nastavit ani předvolené odpovědi.

Chybějící aplikace třetích stran nejednoho taktéž určitě zamrzí, ale dá se, bez toho obejít. V náramku lze nalézt třeba předpověď počasí, což je zase pro mnoho lidí užitečné. Pak tam je také svítilna, časovač, dálkové ovládaní pro spoušť fotoaparátu apod. Nejvíce člověka asi naštve předinstalovaná aplikace Alipay, která je v Evropě nepoužitelná. Časem se aktualizací dostane do náramku i čeština, prozatím se budete muset spokojit s angličtinou.

Užitečné aplikace a sportovní aktivity:

Napsal jsem užitečné aplikace, což je pro každého subjektivní. Já se teď tady rozepíšu o těch užitečných pro mě. Pamatuji si na časy, kdy jsem si vždy takové recenze četl, a nebyl jsem si jist tím, jaké aplikace vlastně dané hodinky či náramek má. Já vám to teď tady nějak rozepíšu, abyste nebyli v nesnázích, jako já, už několikrát.

V náramku najdeme měření stresu, což je celkově přesné a výhrady k němu nemám. Automaticky cca. každou hodinu měří. Co určitě zamrzí je ten fakt, že v aplikací Zdraví nemá stres vlastní kolonku jako třeba okysličení krve či tep. Měření tepu bych taky ohodnotil na výbornou, bylo to vcelku přesné, a opět automatické co pár minut. Okysličení krve nedokážu s přesností ani odhadem určit, každopádně automaticky přes den nefunguje a člověk to musí spouštět manuálně. Měření spánku bylo taky skvělé, už konečně vím důvod, proč se mi zdají každou noc tři sny. Většinu mého spaní trávím v REM spánku, což je fáze spánku, pro kterou jsou sny typické. Takže se ani tady nebojím říct, že opravdu jsou tyhle funkce vymakané k dokonalosti.

Také si můžete vyzkoušet dechové cvičení či jen prostě ovládat muziku. To, že vám někdo volá uvidíte, bohužel to lze maximálně položit. Náramek nemá v sobě zabudovaný mikrofon. Moc sportovních režimů tu není, ale ten základ tu úplně v klidu je. Tím je třeba běh venku či doma. Také si můžete změřit procházku či jízdu na kole. Hodinky v sobě nemají GPS, takže to vždy měří jen aktivitu bez trasy. Ovšem když budete mít k náramku připojen mobil, tak využije GPS z mobilu a svou trasu uvidíte.

Zdroj: Svět Huawei

Baterie:

Oficiálně se uvádí celková výdrž až 14 dní, dovolím si nesouhlasit. Nějak moc náročný jsem ani nebyl, ale prostě 14 dní je přehnaných. 10 dní jde dát s přehledem při běžném používání, pokud budete náramek hodně zatěžovat, tak by to mohl být klidně i jen týden. Což je samozřejmě škoda. Nabíjení je tu relativně rychlé, z nějakých 10% jsem byl na 100% přibližně za necelou hodinu. Nabíjení je velmi pohodlné, kabel je magnetický a vlastně to jen přiložíte ze spodu k hodinkám a nabíjí se to samo. Rozhodně příjemnější než třeba na Huawei Band 4. Celkově bych baterii hodnotil obstojně, ale není nejlepší.

Zdroj: Svět Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Celkové hodnocení:

Po tomto testování mám skvělé pocity, nedokonalostí je minimum. Předností je zase plno, a to je skvělé. Tenhle náramek se nezdá, ale nabízí mnohem více než by mnozí očekávali. Já osobně jsem neočekával takovou kvalitu, jasně na hodinky nemá, ale to není jeho účel. On nemá být lepší než hodinky, ani se jím nemá blížit. On má být lepší než ostatní náramky, a to plní skvěle. Věřím tomu, že aktualizace do budoucna jej ještě mnohem více vylepší. S čistým svědomím vám tento náramek můžu doporučit a neuděláte chybu, když ho zakoupíte. Ať to bude z Číny nebo z českého trhu (samozřejmě až se na něj dostane).

Testování mě bavilo a dalo mi to zase něco více, něco více k tomu, abych lépe chápal elektroniku. Těším se na to, až vám budu moci přinést nějakou další recenzi. Do té doby se mějte krásně a své dotazy směřujte do komentářů, s radostí vám na ně odpovím.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

15 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *