Niceboy HIVE Podsie 3: Absence ANC je nemile znát

Niceboy
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Niceboy je v Česku stálou společností. Vyrábí různé gadgety k telefonům, jako jsou třeba sluchátka, která vám dnes představím. Konkrétně se jedná o Niceboy HIVE Podsie 3, která vypadají opravdu skvěle. My je testovali v bílé variantě, ale existuje i černá, se kterou jsme tu čest neměli.


Specifikace Niceboy HIVE Podsie 3:

  • Mikrofon: ano
  • Verze BT: 5.1
  • Velikost měniče: 8 mm
  • Ochrana: IP54
  • Maximální výdrž baterie – pouzdro (h): 9,5
  • Maximální výdrž baterie – sluchátka (h): 25,5
  • Maximální výdrž baterie (h): 35

Obsah balení: To nejnutnější

Balení samotných sluchátek je prakticky malé a obsahuje vše potřebné k používání. V balení najdete prakticky to samé, co nabízí ostatní výrobci. A co tedy v krabičce nalezneme? Malé pouzdro se sluchátky uvnitř, různé velikosti špuntů do uší, kabel s koncovkou USB-C a USB-A a návod, jak sluchátka používat.

Vzhled a zpracování: Nemáme si na co stěžovat

Pouzdro od sluchátek se nikterak neliší od konkurence. Chápeme, že v kategorii pod tisíc korun se toho moc vykouzlit nedá, ale nápaditější design bych uvítal. Dole na pouzdře najdeme ještě další podrobnosti, jako je certifikace EU nebo země výroby. Na přední straně máme nápis Niceboy a čtyři tečky, které nám ukazují to, na kolik procent je přibližně pouzdro nabito. Samotné jeho otevírání je v pořádku. Nejsou slyšet žádné zvuky, skřípání a ani nejde cítit žádný odpor. Takže v tomhle směru má Niceboy velkou pochvalu.

Jak jsem již zmiňoval, tak v pouzdře jsou dvě sluchátka, která jsou poctivě popsána písmeny „L“ a „R“, což značí ucho, do kterého patří. Velkým překvapením a škodou pro ostatní zřejmě bude to, že sluchátka nemají dotykovou plošku. A co to znamená v praxi? Problém, protože jsou tu zde pouze dvě fyzická tlačítka (na každém sluchátku jedno). Na nich si můžeme v aplikaci určit, co vlastně mají dělat po stisknutí, avšak to je v uchu velmi nepříjemné a já sám to nerad používal. Ani jedno z tlačítek není citlivé a člověk pak musí skutečně zabrat, aby tlačítko vážné stisknul. To zapříčiní výrazné vtlačení sluchátka do ucha, což je nepříjemné. Jinak samotná ergonomie sluchátek je v pořádku natolik, že sluchátka příjemně padnou do ucha.

Niceboy
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Zvuk kvalitní: ANC zde ale chybí opravdu hodně

S cenou okolo tisíci korun je zvuk fajn, ale má to jedno velké ale. Bohužel Podsie 3 nedisponují režimem ANC, a tak když pojedete v MHD nebo vlaku, tak bude jeho absence řádně znát. Sluchátka jsem prozkoušel na několika různých místech a v podstatě nemohu říct, že bych byl vždy nerušen. Ba naopak, musel jsem si dát hlasitost skoro pokáždé naplno, ale to už může být pro někoho nepříjemné. Je však třeba dodat, že v této cenové hladině sluchátek je ANC přítomno spíše výjimečně.

Připojení: Aplikace Niceboy ION dost ztrácí

S aplikací Niceboy ION jsem měl první zkušenost v životě a musím říct, že umí docela potrápit. Celkově na mě aplikace působí částečně nedomyšleně, a to třeba, když někdy něco píše česky a někdy zase anglicky. Myslím si, že je Niceboy v Česku už dost dlouho na to, aby mohl být jazyk v aplikaci jednotný. Jinak samozřejmě chválím, že se Niceboy takto snaží a má vlastní aplikací. To je bezesporu fajn.

Další problém jsem zaznamenal při opětovném připojení sluchátek, kdy sluchátka byla zcela jasně připojena, ale aplikace psala, že nejsou a resetovala Bluetooth. To vše během naprosté chvíle a musím říct, že mi to hodně zkazilo dojem. A poslední kapkou do ohně bylo asi to, když se mi ukazovalo, že levé sluchátko není nabité, i když bylo. Dokonce i nehrálo, ale opravdu nabité bylo. Po opětovném připojení k Bluetooth už aplikace psala, že má 100 %. V mých očích se bez ní asi obejdete, ale je to na každém z vás, jak se rozhodnete.

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Závěr: Niceboy sluchátka mi ukázala klady i zápory

Mezi největší klady rozhodně patří dobrý zvuk v této cenové kategorii a výdrž baterie, jelikož jsem dokázal dávat i šest hodin v kuse bez nutnosti nabíjení s tím, že věřím tomu, že by šlo dát ještě víc. Největšími zápory jsou bohužel aplikace a absence ANC. Domnívám se, že je to ten důvod, proč si mnoho lidí radši připlatí a sáhne po dražším modelu od tohoto výrobce.

Niceboy
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Mé konečné hodnocení zní, že jestli máte rádi, Niceboy a jste ochotni překonat menší neduhy v oblasti aplikace a chybějcího ANC, tak budete spokojeni. Tyto sluchátka nebudou svoji výbavou lákadlem pro každého. Na druhou stranu věříme tomu, že své zákazníky si tento model jistě najde.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Niceboy HIVE Podsie 3 na Zboží.cz

Niceboy
Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: svethuawei.eu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *