HONOR odhaluje interní technologie nové výrobní linky prémiové vlajkové lodi HONOR Magic4 Pro

Smartphone HONOR Magic4 Pro / Zdroj fotografie: Honor

Globální technologická značka HONOR odhalila vlastní technologii, která stojí za výrobou HONOR Magic4 Pro, nejnovějšího prémiového vlajkového mobilního telefonu. Za produkcí stojí vlastní výrobní areál HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park. Nová vlajková loď značky demonstruje excelentní preciznost v každém kroku výroby a splňuje tak závazek značky dál dodávat špičkové inovace a ukazuje také kapacitu a schopnost produkovat vysoce kvalitní prémiové výrobky celé řady. Novinka HONOR Magic4 Pro přichází na globální trhy právě v těchto dnech.

HONOR Magic4 Pro na výrobní lince / Zdroj fotografie: Honor
HONOR Magic4 Pro na výrobní lince / Zdroj fotografie: Honor

„Otevření HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park v loňském roce bylo významným krokem a jedním z hlavních faktorů úspěchu při integraci výzkumných a vývojových kapacit do výrobních procesů. Konsolidace nám umožňuje lépe využívat naše odborné znalosti v obou oblastech,“ uvedl George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. „Kromě posílení našich výrobních kapacit máme v našem HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Parku prvotřídní výrobní, testovací a kontrolní vybavení, která jsou zárukou toho, že naše prémiové produkty splní vysoká očekávání našich zákazníků.“

Bezproblémová integrace mezi výzkumem, vývojem a výrobou

Inteligentní výrobní průmyslový park HONOR, který je v provozu od září roku 2021, je první továrnou značky financovanou z vlastních zdrojů. Park je vybaven špičkovými výrobními a testovacími zařízeními, která podporují všechny aspekty výroby smartphonů a jsou nedílnou součástí záruky kvality prémiových produktů značky. Vzhledem k tomu, že 20 % zaměstnanců Parku tvoří pracovníci výzkumu a vývoje, zapojuje HONOR své zdroje výzkumu a vývoje do hlavních kapacit Parku. Maximalizuje tak vzájemnou synergii a umožňuje výrobním technologiím držet krok s inovacemi.

Inovativní výrobní linka telefonu HONOR Magic4 Pro

HONOR Magic4 Pro, který se na vybraných světových trzích objeví už v těchto dnech, má ve výbavě unikátní režim AI Privacy Call, která zásadně minimalizuje únik zvuku během telefonování. Pomocí kapacity počítačové fotografie Ultra-Fusion se plně využívá potenciál více objektivů a ze čtyř stran zakřiveným LTPO displejem. Každá z těchto funkcí představuje soubor jedinečných výrobních výzev, jejichž řešení je možné pouze díky součinnosti výzkumných a výrobních týmů společnosti HONOR.

S každou generací smartphonů jejich výrobci neustále posouvají přijímač směrem k hornímu rámečku ve snaze dosáhnout větší plochy displeje. Avšak čím blíže k okraji je přijímač umístěn, tím výraznější je únik zvuku během telefonování, což má za následek ztrátu soukromí.

Aby opravdu zaručil co nejpříjemnější uživatelský zážitek, vývojový a výzkumný tým HONOR identifikoval přes 100 technologických výzev, aby vytvořil speciální režim pro privátní hovory za podpory umělé inteligence.

Tato inovativní technologie využívá vůbec jako první v mobilním odvětví chytrou duální jednotku vydávající zvuk, které jako komponent vedení obsahuje piezoelektrickou keramiku integrovanou přímo v displeji. Díky přirozené struktuře skla vyžaduje montážní proces mimořádnou přesnost. I drobné výrobní odchylky mohou panel trvale poškodit. Díky spolupráci výzkumného a výrobního týmu se podařilo dojít k úspěšnému funkčnímu řešení do 3 měsíců. Výsledkem bylo vytvoření automatizovaného, vysoce přesného montážního zařízení, které využívá počítačové vidění a optimalizované algoritmy k dosažení přesnosti na 0,01 mm a výtěžnosti 99,99 %.

Výrobní linka na nový Magic4 Pro / Zdroj fotografie: Honor
Výrobní linka na nový Magic4 Pro / Zdroj fotografie: Honor

HONOR Magic4 Pro disponuje výkonnou sestavou tří fotoaparátů, která podporuje výpočetní fotografování Ultra-Fusion. Komplexnost řešení v novém vlajkovém smartphonu si vyžádala dvojnásobné vybavení pro kalibraci fotoaparátu ve srovnání s tím, jaké bylo potřeba u jeho předchůdce. Systém tří objektivů, který těží z vylepšených kalibračních a testovacích postupů, poskytuje v kombinaci s algoritmy umělé inteligence detailnější snímky s autentičtějšími barvami v celém podporovaném rozsahu ohnisek.

Pokročilé montážní postupy jsou použity také u ze čtyř stran zakřiveného LTPO displeje telefonu HONOR Magic4 Pro.  Díky špičkové sestavě šestiosých robotických ramen, vysoce přesných kamer a algoritmů počítačového vidění vyvinutých společností HONOR pracuje montážní zařízení s přesností v rozsahu ±0,075 mm a produkuje výrobky s výrobní tolerancí pouhých 0,1 mm.

Park je rovněž vybaven špičkovými laboratořemi v oboru, včetně laboratoře spolehlivosti, regulační laboratoře a laboratoře pro ochranu životního prostředí, v nichž společnost HONOR provádí více než 200 testů spolehlivosti zařízení HONOR Magic4 Pro, aby zajistila jeho špičkovou kvalitu. HONOR Magic4 Pro se například testuje na hodnotu specifické míry absorpce (SAR), která měří vyzařování smartphonu. To je o 56 % nižší než limit nejpřísnější průmyslové normy.

3 pilíře dokonalosti výroby

Automatizace, digitalizace a inteligentní technologie jsou základními kameny, na kterých stojí hlavní výrobní kapacity Parku. Park provozuje 75 % svých výrobních linek automatizovaně, což minimalizuje riziko lidské chyby. Kromě toho je více než 40 % automatizovaných výrobních zařízení vyvinuto vlastními silami značky HONOR, což je dalším důkazem úzké integrace výzkumu a vývoje na jedné a výrobních kapacit Parku na straně druhé.

Výrobní linka na nový Magic4 Pro / Zdroj fotografie: Honor
Výrobní linka na nový Magic4 Pro / Zdroj fotografie: Honor

Všechna klíčová zařízení ve výrobním závodě podporují digitální řídící systémy, což společnosti HONOR umožňuje lépe řídit celou výrobní linku a dosáhnout vyšší efektivity i kvality výrobků.

HONOR Magic4 Pro se vyrábí výhradně v Parku a představuje to nejlepší z výrobních schopností společnosti HONOR, což si budou moci zákazníci po celém světě brzy vyzkoušet na vlastní kůži, až se tento vlajkový smartphone dostane na vybrané trhy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, Honor, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *