Honor připravuje Giant Rhinoceros Glass, konkurenta pro Kunlun od Huawei

Honor
Honor Magic5 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Honor, bývalá dceřiná společnost od Huawei, se chystá k uvedení něčeho velkého. Konkrétně má jít o nový panel z tvrzeného skla s názvem Giant Rhinoceros Glass, který bude napřímo konkurovat Kunlun Glass od Huawei. Podle leakera Digital Chat Station můžeme očekávat, že nadcházející panel bude umístěn pouze na prémiových telefonech značky podobně jako to má Huawei, který svůj panel již ale stihl rozšířit i do řady Nova.

V současné době nemáme k dispozici žádné informace o panelu Giant Rhinoceros Glass, ale jestli bude mít podobné rysy jako Kunlun, tak můžeme očekávat, že bude široce propagován pro svou pevnost a odolnost tak, aby o něm věděl každý člověk široko daleko. Huawei o svém Kunlunu tvrdí, že je vytvořen pomocí pokročilé technologie, která zahrnuje 108 procesů a až 1600stupňové tání. Díky němu je panel tvrdý jako kámen s tím, že obsahuje miliardy vysoce pevných nanokrystalů, díky čemuž se displej jen tak nerozbije.

Nicméně Kunlun se nevyznačuje pouze svou pevností, jelikož získal jako první ze všech panelů švýcarskou SGS pětihvězdičkovou certifikaci proti pádu, podle které je odolnost u řady Mate50 zvýšena oproti standardům až desetkrát. Je vysoce pravděpodobné, že Giant Rhinoceros Glass nabídne podobné možnosti právě jako Kunlun.

Nového panelu bychom se mohli dočkat stylově, protože se mluví o tom, že by bude dostupný na skládacím telefonu Honor Magic V2. To by mohlo hodně lidí přesvědčit o jeho koupi, protože vidina skládacího telefonu s tak pevným displejem je jistě pro mnoho uživatelů lákavá.

Celkově očekáváme, že Honor tímto zvýší svou konkurenci na trhu prémiových smartphonů. Rovněž by nebylo ani překvapivé, kdyby ostatní společnosti jako třeba Samsung obě čínské společnosti následovaly. Nové ultrapevné panely jen přeci uživateli poskytnou určitý klid. Bude zajímavé, jak se bude tento segment vyvíjet, nicméně, můžeme očekávat, že v něm povede Huawei vzhledem k jeho největším zkušenostem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *