Honor si zakládá vlastní společnost na výrobu čipů

Honor
Honor Magic5 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Honor je známý pro své telefony. V dřívějšku patřil pod Huawei, ale to už nyní neplatí, jelikož čínská značka začíná růst, a tak si založila vlastní podnikání na výrobu čipů. Takový krok přišel poté, co konkurenční Oppo svou společnost na výrobu čipů uzavřelo a propustilo celou řadu zaměstnanců. Nová společnost se jmenuje Shanghai Honor Intelligent Technology Development se základním kapitálem 14 milionů USD.

Mezi primární zaměření nové jednotky patří návrh čipů, prodej, související služby a vývoj aplikačního softwaru umělé inteligence. Honor uvedl, že dceřiná společnost bude jedním z pěti výzkumných center v Číně s důrazem na základní software, komunikaci a fotografie. Další výzkumná centra jsou v Pekingu, Shenzhenu, Xianu a Nanjingu.Přestože společnost nepotvrdila, zda se bude dceřiná společnost soustředit na vývoj čipů, tak si tento krok získal velkou pozornost, zejména v kontrastu opuštění trhu s čipy od Oppa. Díky tomu se pro Honor uvolnilo tisíce inženýrů. Oppo svůj konec zdůvodnilo nejistotami v globální ekonomice včetně obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Na druhou stranu Xiaomi takové obavy nemá s tím, že nedávno potvrdilo svůj závazek k vývoji čipů. Podle něj je to klíčový prvek, který vyžaduje dlouhodobou investici.

Generální ředitel Honoru, Zhao Ming, uvedl, že se bude čipová strategie zakládat na konkrétních požadavcích. Zdůraznil, že rozhodnutí věnovat se vlastnímu vývoji nebo spolupráci s externími partnery bude záviset na potřebách jejich produktů. V březnu Honor představil svůj první vlastní vyvinutý radiofrekvenční komunikační čip – Honor C1, jež je určený k vylepšení signálů 5G. Ředitel však uznal, že pro složitější návrhy systémů čipů bude nezbytná spolupráce se známými dodavateli, jako jsou Qualcomm a MediaTek.

Společnost byla založena již v roce 2013, takže tento rok slaví desetileté výročí. Za dobu jeho existence si musel projít hodně problémy, mezi něž patří především jeho oddělení od Huawei, který ho prodal konsorciu několika společností. Nyní se Honor snaží dobývat trh s modely Honor Magic5 Pro nebo skládacím Honorem Magic Vs 2. Netrvalo dlouho a jako samostatná společnost dokonce překonal i Huawei, který ho vytvořil. Máte ho rádi nebo preferujete jiné značky?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *