Huawei přechází do protiútoku. Zahajuje soudní bitvu se společností Amazon kvůli porušování patentů

Huawei
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj: Pixabay

Americká vláda vede od nástupu Trumpovy administrativy silnou kampaň proti společnosti Huawei. Prezident se změnil, ale na náladách země vůči čínskému gigantu se toho moc nezměnilo. Několikanásobné sankce si od Huawei vyžádaly vysokou cenu.

Společnost se musela přizpůsobit, aby si udržela své jméno na trhu s chytrými telefony a v dalších segmentech. Chytré telefony Huawei jsou stále na trhu, sice se neprodávají takovým tempem jako dříve, ale společnost se snaží udržet své jméno relevantní proti ostatním značkám. Nyní Huawei vystupuje proti gigantu elektronického obchodu ve Spojených státech.

Společnost Huawei zahajuje boj proti Amazonu kvůli patentům souvisejícím s e-Ink

Podle nedávné zprávy zveřejnila společnost Huawei soudní oznámení o porušení svých patentových práv. Žaloba směřuje proti společnosti Amazon a výrobci e-ink displejů Compal Electronics. Huawei je bráněno v používání technologií souvisejících s USA, softwaru atd. Nyní jde proti americké společnosti za porušení jejího duševního vlastnictví. Žaloba se týká i dalších dceřiných společností společnosti Amazon. Žaloba se s největší pravděpodobností týká patentů týkajících se zařízení Kindle. Pro ty, kdo neví, je to hlavní produkt společnosti Amazon s e-Ink displejem pro čtení elektronických knih. Zajímavé je, že tento produkt bude z Číny stažen do konce prvního pololetí 2023.

Huawei / Amazon
Autor: Tablet Helpline / Zdroj: Pixabay

Společnost Huawei bohužel neuvedla podrobnosti o konkrétních patentech, které porušuje. Oficiální dokumenty zatím nebyly zveřejněny, ale očekáváme, že tak v budoucnu učiní soud. Soudní řízení bude zahájeno slyšeními 8. prosince.

Podle zpráv čínský gigant prodal více než 110 000 kusů svého e-Ink tabletu MatePad Paper. Jedná se o zajímavý produkt, který běží na operačním systému Harmony OS 2.0. Během prvních dvou měsíců po uvedení na trh koncem února. Tablet e-Ink společnosti zaznamenal v Číně obrovský úspěch a rychle překonal prodeje Kindlu v Číně.

Huawei
Huawei MatePad Paper / Zdroj: Huawei

Navzdory boji s USA má Huawei obrovskou moc v oblasti duševního vlastnictví. Společnost patří mezi světovou špičku v počtu udělených patentů. Má více než 110 000 platných patentů a je lídrem v CNIPA a EUIPO. Jedná se o regulační orgány v Číně, respektive v EU. Je také pátá v počtu udělených patentů ve Spojených státech, přestože v této zemi nemůže podnikat. Podle posledních zpráv je čínská společnost stále silná.  Ačkoli se americká vláda, stále snaží skoncovat s touto společností.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: GSMarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *