Véčkový Samsung Galaxy Z Flip6 nabídne větší vnější displej a 12GB RAM

Samsung
Zdroj: Samsung

Samsung kraluje skládacím telefonům několik let, ale aby to zvládal i nadále, tak musí pravidelně představovat nové verze svých skládaček a ne jinak tomu bude i letos. Předpokládáme, že konference s novými skládačkami proběhne někdy v červenci. Ale i přesto už nyní unikají první informace o nadcházejících telefonech, které vypadají nadmíru zajímavě.

Vůbec prvním véčkem od Samsungu se zajímavým vnějším displejem byl loňský Z Flip5, který ho měl velký hned 3,4 palců. Pro srovnání, předchozí dva modely této řady měly displej o velikosti pouhých 1,9 palců, takže jeho praktické využití bylo mnohem menší. Podle úniků model Z Flip6 obdrží vnější displej o velikosti 3,9 palců, což už bude do značné míry znát při běžném používání telefonu. A jako bonus bude disponovat Gorilla Glas Armor. Díky tomu se snižuje šance, že se vám displej zničí při pádu atp.

Je to zajímavá změna, a to nejenom pro samotného výrobce, ale také zákazníky. Nově totiž bude vnější displej v podstatě přes celou polovinu zad telefonu. To se sice může zdát nepraktické, ale zas na druhou stranu nebudete muset telefon otevírat, když třeba budete chtít někomu rychle odepsat. A tím zároveň budete šetřit i pant. Vnitřní obrazovka by měla mít velikost příjemných 6,7 palců. Samotný telefon získá vylepšený pant a lepší vnitřní uspořádání hardwaru. Zařízení bude vybaveno větším chladícím systémem, který zajistí lepší výkon a efektivitu. Očekáváme, že Z Flip6 poběží na vlajkovém procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 s 12GB RAM. A to je zas další průlom, protože doposud měla véčka od Samsungu nanejvýš 8GB RAM.

Samsung nasadí větší baterii

V rámci fotoaparátů smartphone dostane dva snímače. Tím prvním je hlavní 50MP kamera a druhým 12 ultraširokoúhlá čočka. Korejská firma svým uživatelům slibuje podporu softwaru 7 let a funkce Galaxy AI. To je stejné jako má řada Galaxy S24. Zdroje uvádí, že nové véčko obdrží 4000mAh baterii. To je vítaná změna oproti 3700mAh baterii, kterou disponoval loňský model. Jeho uvedení bude zároveň se skládacím Foldem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *