Huawei Freebuds 4: Tohle jste ještě neslyšeli

Zdroj: consumer.huawei.com

Všichni víme, jakou nepříjemnou situací společnost Huawei nyní prochází. Díky všelijakým omezením má problém vyrobit i klasický telefon, a jejich prodeje na evropském trhu díky nepřítomnosti Google služeb, nejsou skutečně nijak oslnivé. Huawei ale bojuje dále, protože nejenom, že za pár dní nám představí zcela nové telefony, ale také se hlavně více začíná soustředit na inteligentní doplňky. Například prodeje nositelné elektroniky od Huawei stoupají v desítkách procent, a mnoho nových zákazníků si je stále více a více oblibuje.

Proto Huawei neusíná na vavřínech, a uvádí na trh nová sluchátka Huawei Freebuds 4. Které jsou hrdým nástupcem předchozí generace Freebuds 3. Přiznám se, že po neblahé zkušenosti s předchozí generací sluchátek jsem byl na tento model velmi zvědavý. A upřímně jsem doufal, že v této nejnovější řadě Huawei vychytal všechny neduhy, které mě trápily v předchozí generaci.

Huawei FreeBuds 4 – Specifikace:

Obsah balení:

Huawei balení produktů prostě umí. Je to jednoduché, stručné přehledné a hlavně krásné. Sluchátka dostanete zabalená v malé matné krabičce se zlatým nápisem „HUAWEI FreeBuds 4“. I když si na takové detaily moc nepotrpím, tak tohle skutečně lahodilo mým očím. Po odklopení krabičky najdete uprostřed balení usazené nabíjecí pouzdro, které má v sobě uložená sluchátka. Po vyjmutí sluchátek máte ve spod balení smotaný nabíjecí kabel USB-A na jednom konci a s USB-C na druhém. Dále tu samozřejmě najdete potřebné brožurky a manuál. Velkou radost mi udělal napájecí kabel. Protože to je plnohodnotný 1m dlouhý kabel, který najdeme třeba u smartphonů. Hodně výrobců má ve zvyku například k hodinkám nebo sluchátkům dávat strašně krátké kabely. Tady se to naštěstí neděje.

Vzhled a zpracování:

Já jsem na testování obdržel sluchátka v barvě Silver Frost, a musím uznat, že co do designu, tak se jedná o jedny z nejkrásnějších sluchátek, které jsem měl kdy v ruce. Jsem rád, že se Huawei nebojí těchto barevných kombinací. Je pravda, že mě už pouze bílá a černá sluchátka unavují, a tohle je skutečně příjemná změna.

Jak jsem psal výše, tak barva je naprosto famózní. A jsem rád, že jí Huawei přebral ze série FreeBuds Pro. Pokud jde o samotný design sluchátek, tak ten se od předchozí generace moc neliší, a jsou zde pouze menší úpravy. I když je pravda, že po nasazení je po pár minutách v uších ani necítím. To se mi u předchozí generace nestalo. Ty mě skoro po hodině začali tlačit v uších, a musel jsem si dát při poslechu pauzu. Po téhle stránce dávám modelu Freebuds 4 palec nahoru.

Po stránce zpracování jsou sluchátka bytelná, a nemusíte mít strach ani při hrubším zacházení. To samé platí o nabíjecím pouzdře. U těchto pouzder jsem malinko pedant na pant, který při zavírání umí někdy hezky potrápit. Už se mi stalo u několika různých sluchátek, že po pár dnech začal nepříjemně vrzat, případně se také mnohdy rozviklal. U FreeBuds 4 vše působí naštěstí robustně, tak věřím, že v tomhle ohledu budu spokojený.

Potlačení okolního hluku:

Než se pustím do samotného hodnocení potlačení okolního hluku, tak vás musím na něco upozornit. Konkrétně se jedná o fakt, že tyto sluchátka mají jinou konstrukci, něž běžná špuntová sluchátka. U špuntových sluchátek máte zvukovod kompletně utěsněný, u těchto nikoliv. Proto ten pocit potlačení okolního hluku není tak silný jako například v případě modelu FreeBuds Pro.

Sluchátka jsem si v tomhle směru velmi oblíbil. Dávám přednost klasickým sluchátkům, protože špuntová sluchátka, co vám utěsní celý zvukovod mi nejsou moc pohodlná, a jejich využívání se radši vyhýbám. Proto jsem rád, že se mi do ruky dostal tento model.

Pokud si budete chtít kupovat sluchátka, kde budete vyžadovat absolutní potlačení zvuku kolem vás, tak na rovinu říkám, že tento model není pro vás. Ano, sluchátka částečně okolní ruch odhluční, ale pouze v určité míře. Například pokud jdete po chodníku, tak vám sluchátka částečně odhluční zvuk projíždějících aut, ale zpěv ptáků slyšíte úplně stejně, jako bez sluchátek. Všiml jsem si, že odhlučnění funguje lépe na hlubší tóny, naopak pokud je tón vyšší a více pronikavější, tak se vám do uší dostane stejně kolem sluchátek, a sluchátka s tím nic nezmůžou.

Hodně jsem to pozoroval u nás v domácnosti. Pokud si pustíte klimatizaci, případně klasický větrák. Tak to vám sluchátka odhluční perfektně, a nebojím se říci, že pouhým lusknutím prstu je kolem vás ticho. Oproti tomu, pokud v kleci zapíská papoušek, tak pískání máte ihned z první ruky, jako by sluchátka žádné potlačení okolního hluku neměla. Jen tak mimochodem, to potlačení okolního hluku nefunguje na manželku, odzkoušeno. 😊   

Zvuk:

Tady toho nemám mnoho na vytknutí. Pokud už nějaká sluchátka od Huawei máte, tak i tady poznáte typický rukopis Huawei. Sluchátka hrají skutečně čistě, bez rušivých elementů. Pokud jste milovníkem hlasité hudby, tak vás jistě potěší, že ani při maximální hlasitosti nedochází ke zkreslení. Na můj vkus mají tyto sluchátka v základním nastavení docela potlačené basy, což je skutečně škoda. Přeci jen výkonově na ně mají. Ale pokud si pohrajete s nastavením výstupu zvuku ve vašem telefonu, tak budete mile překvapeni.

U tohoto modelu najdete skutečně bohatý zvuk, a i když nejsou ze všech Huawei sluchátek nejhlasitější. Tak vás zaujmou svojí čistotou a rozsahem tónů, a věřím, že nebudete v případné koupi litovat jediné koruny. Další výhodu vydím v tom, že Huawei tady využil nejnovější technologii bluetooth 5.2. Díky této verzi BT, můžete sluchátka připojit ke dvěma zařízením naráz. Takže když vám při sledování filmu na vašem MateBooku zazvoní telefon, sluchátka se automaticky připojí k telefonu, a můžete ihned telefonovat.

U sluchátek jsem našel vyloženě jednu věc, která mi vadila. A to jsou mikrofony umístěné ve sluchátkách, které jsou využívány při telefonním hovoru. Vy volajícího slyšíte na jedničku, zvuk je čistý a bez záseků. Ale on na druhé straně má pocit, že stojíte někde v dálce a zvuk je lehce utlumený. Je možné, že nějaká další aktualizace tento problém s mikrofony vylepší. Podobně tomu bylo ze začátku i u modelu Freebuds Pro, a po několika aktualizacích se podařilo problém odstranit. Budeme doufat, že se stejného řešení dočkáme i u tohoto modelu.

Ovládání gesty:

V dnešní době už je tato vychytávka docela rozšířená, a není to už nic nového. Ale je fajn, že je najdeme i u těchto sluchátek, která spadají do lepší střední třídy. Na gesta jsem si zvykl celkem rychle, a při prvním připojení vám aplikace AI Life ukáže, jak s gesty zacházet. Později už je využíváte zcela automaticky, a berete to jako samozřejmost.

Výdrž baterie:

Tady se společnost Huawei drží podobných hodnot jako u předchozího modelu. Huawei podle specifikací tvrdí, že výdrž baterie je přibližně 2,5 hodiny se zapnutým ANC, a až ideální 4 hodiny s vypnutým ANC. Samozřejmě, pokud použijete nabíjecí pouzdro, tak si tyto hodnoty značně zvětšíte. Konkrétně při používání s ANC díky pouzdru provoz protáhnete až na14 hodin nebo 22 hodin bez využívání ANC. Co se mi velmi líbí, tak je rychlé 15minutové nabíjení. Kdy vám těchto 15 minut v pouzdře poskytne energii až na další 2,5 hodiny přehrávání hudby.

Při testování jsem zjistil, že tato čísla jsou víceméně přesná, a Huawei si v tomto směru nic nepřibarvuje. Velmi mi naopak udělalo radost nabíjení. Jednak fakt, že sluchátka mají klasické USB-C, a poté také rychlost nabíjení. Protože plné nabití z 0 na 100% trvalo nějakých 30 minut. 

Hodnocení:

Po stránce zvuku, tady Huawei odvedl velký kus práce. Musím uznat, že oproti předchozí generaci je cítit znatelný posun. Na první pocit poznáte i dost vylepšené potlačení okolního hluku, samozřejmě srovnávám s předchozí generací, a nikoli se špuntovými sluchátky.  Sluchátka na našem trhu půjdou do prodeje s cenou, která se usadila na hranici magických 3499,-. Huawei si připravil počáteční akci, kdy od 2.8 do 15.8. 2021 bude na sluchátka sleva 700,-. Takže věřím, že za tu cenu už dlouho váhat nebudete.

Při využití akce dostanete sluchátka, která mají čistý a bohatý zvuk. Ovládání gesty, potlačení okolního hluku a skvělou výdrž s rychlým nabíjením. K tomu přidejte jednoduchou a přehlednou aplikaci AI Life. A to všechno zabalené do akční cenovky 2799,-. Tyto sluchátka si své kupce jistě najdou. Navíc pokud k tomu přidáte i tu luxusní barvu Silver Frost, tak věřím, že je rozhodnuto.

Ale pak je tu ještě jedna věc, a to jsou sluchátka, Huawei Freebuds 4i. Které jsou také skvělá, a jsou navíc o několik stovek levnější. Takže si jistě říkáte, proč jít zrovna do těchto Freebuds 4. A pokud to vezmu podle sebe, tak je to velmi jednoduché. Pokud nemáte rádi špuntová sluchátka jako já, a prostě vám v uších nesedí, tak jsou tyto sluchátka ideálním řešením mezi volbou Freebuds 4i a Freebuds Pro.

Sluchátka si můžete zakoupit pod tímto odkazem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *