Huawei Pocket Photo Printer: Malá krabička s velkým kouzlem

Pokud se malinko zajímáte o moderní technologie, tak Vám určitě nemohlo uniknout, že Huawei není pouze jen výrobcem telefonů. Huawei má skutečně širokou základnu produktů od notebooků, tabletů, mobilů, tak i samozřejmě po síťové prvky. V jeho výrobním rejstříku najdeme například i osobní váhu, kterou jsem recenzoval už před nějakým časem.


Mohlo By Vás také zajímat:


Nyní se chci, ale zaměřit na jiný produkt. Po téhle hračičce jsem pokukoval už minulý rok před svatbou, protože to je skvělá věc, jak můžete zabavit své hosty a svým způsobem jim dát i něco na památku. Popravdě jsem ani do té doby nevěděl, že Huawei něco takového dělá. Možná je to dáno tím, že na našem trhu toto zařízení nenajdeme.  Už Vás nebudu dále napínat řeč je samozřejmě, jak už název napovídá o kapesní tiskárně z dílny Huawei. Osobně tyto malinké vychytávky nebo doplňky miluju. Možná je to dáno tím, že jsou na takovém tom pomezí, že někomu to přijde úplně zbytečné a jsou to pro něj jen vyhozené peníze. Zatím co, někomu tím uděláte ohromnou radost a vidí v tom ohromný potenciál, jak to celé využít.

Vzhled a zpracování:

Tady si myslím, že nemůžeme nic vytknout. Huawei se drží svého standartu velké kvality zpracování, takže každá spára skvěle lícuje a při manipulaci nemáme pocit, že se nám tiskárna rozpadne v ruce. Celá tiskárna je zabalena do bílého matného plastu a na celém těle najdeme pouze jedno tlačítko, které slouží k zapnutí / vypnutí zařízení. Vedle tlačítka je umístěná informační dioda, která upozorňuje na připojené zařízení.  Na druhé straně od spouštěcího tlačítka najdeme ještě micro-USB na nabíjení, tady mě malinko jen mrzí, že Huawei nepoužil novější USB-C. Přeci jenom je to už dneska standart a takhle musíme mít u počítače o kabel navíc.

Obsah balení:

Balení je v tomto případě velmi jednoduché. Tiskárna je dodávaná ve stylové krabičce, která Vám už podle vzhledu napoví, že se jedná o produkt z dílny Huawei. Jeho rukopis má u všech produktů téměř stejný. V balení najdeme samozřejmě tiskánu, jednu sadu fotografického papíru, nabíjecí kabel a manuál.

Aplikace na ovládání tiskárny:

Tady za to musím dát společnosti Huawei jedničku s hvězdičkou. Protože popravdě takhle jednoduchou, ale přitom propracovanou aplikaci jsem u Huawei snad ještě neviděl. Vše je opravdu jednoduché intuitivní, takže pokud jste technický anti talent tuto aplikaci si zamilujete během pár vteřin. V aplikaci si můžete zvolit několik stylů fotek.

 Buď si můžete zvolit klasický tisk snímku, který si jednoduše ihned vyfotíte nebo si ho vyberete v galerii. Samozřejmostí jsou ještě možné různé úpravy fotek, můžete použít různé filtry, případně si fotky vtipně orámovat.

Jako další možnost se nabízí koláž. Tady máte možnost si vybrat až 6 snímků, které si umístíte na výslednou fotografii a tu si pak vytisknete. Snímky si můžete jednoduše rozvrhnout na papír už podle několika předvolených formátů. Celý proces to jen zjednodušuje a příjemně urychluje.

Z čeho jsem byl velmi mile překvapen, tak to je možnost si vytisknout i dokladové fotografie. Takže si doma uděláte selfie ve skvělé kvalitě, poté si v aplikaci vybere pouze potřebný rozměr a už si pouze snímek vytisknete a můžete s ním běžet na úřad.

Pokud jste podnikatel, tak jistě oceníte možnost vytisknout si vlastní vizitky. V aplikaci máte přednastavených 10 typů vizitek, do těch si přes jednoduchý formulář vyplníte údaje. A aplikace Vám vygeneruje náhled a ihned si můžete danou vizitku vytisknout. Nutno podotknout, že tato vizitka nebude nejlevnější, ale k tomu se dostaneme až později.

Nejvíc mě ovšem překvapila funkce tisku rozšířené reality. Abych to malinko upřesnil. V telefonu si najdete nějaké video, to si vyberete. Poté si z toho videa uděláte jeden snímek, který chcete, aby se Vám vytisknul jako klasická fotografie. Z tiskárny Vám vyjedete klasický obrázek, pouze s tím rozdílem, že na každé straně máte od okraje tak cca 1mm mírně rozmazaný. V tomto rozmazaném úseku by se měli ukládat potřebné informace k AR snímku. Poté už Vám stačí vzít pouze telefon a přes aplikaci skenování rozšířené reality. V ten moment Vám fotografie ožije a začne se Vám na tom malém snímku přehrávat Vámi zvolené video.  

Cena:

Tady to je malinko horší, přiznám se, že jsem poté tiskárně pokukoval celkem dlouho, ale jedna z hlavních věcí, která mě od koupě odrazovala byla právě cena. Samotný fakt, že se u nás nedá nikde sehnat a musíte po ní koukat ještě v zahraniční samotné věci moc nepřidá. Pokud se zaměříme na samotnou tiskárnu, tak se dá objednat na německých stránkách Amazonu (Odkaz na tiskárnu ZDE). Fotografický papír do tiskárny, originál Huawei u nás samozřejmě taky neseženete, takže musíte taktéž objednat na německém Amazonu (Odkaz na fotografický papír ZDE)

Cena samotné tiskárny se pohybuje kolem 110EUR (2970 CZK)

Cena fotografické papíru (10 kusů v balení) vyjde na 15EUR (405 CZK)


Videa:

Ukázka tisku

Závěr:

Nečekejte tady žádné silné resumé, zda tiskárnu koupit nebo ne. Tenhle produkt je tak specifický, že si každý musí udělat obrázek sám, zda se mu to vyplatí a jestli to vůbec využije. Přiznám se, že my už máme plnou ledničku fotek z této tiskárny. Hlavní nevýhodou je samozřejmě pořizovací cena, ale teď nemyslím samotné tiskárny, ale spíše fotografického papíru. Když si spočítáte cenu balení, plus k tomu připočítáte dopravu, tak se rázem dostanete na nějaký 2EUR (50CZK) za jeden snímek. A to už si sakra rozmyslíte, zda si něco vytisknete. Momentálně jsem přišel na to, že firma HP také vyrábí tento fotografický papír ve stejném rozměru a je výrazně levnější. Takže se rázem dostaneme s cenou kolem 0,80 EUR (20CZK) za snímek.

Když se ještě v rychlosti zaměřím na výdrž baterie, tak si myslím, že ani tady nebudete zklamáni. Momentálně mám vytisknuto přibližně 15 fotografií a baterie má stále kolem poloviny kapacity. Samotné nabíjení můžete provádět přes klasické USB ve Vašem počítači nebo normální nabíječku, kterou máte na Váš telefon. Samotné nabíjení trvá kolem 60 minut.

Jaký je Váš názor na tuto tiskárnu? Budu rád za Vaše reakce. Můžete je napsat na náš Facebook nebo zde pod recenzi.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *