Huawei hodinky a Android 13: Jak si po aktualizaci nastavit zobrazování notifikací?

Android 13
Zdroj: Huawei

Pokud vlastníte smartphone s operačním systémem Android, jistě jste si všimli nedávno oznámené aktualizace na momentálně nejvyšší verzi Android 13. Cílem aktualizace je především zlepšit uživatelský zážitek. Během aktualizace dochází i k několika změnám, které se týkají uživatelů smartphonů a nositelných zařízení Huawei. Přinášíme proto návod, jak si v novém systému synchronizovat notifikace mezi telefonem a hodinkami, aby vám nic neuniklo.

Kdo návod ocení?

Aktualizace se týká majitelů smartphonů s Androidem 13, chytrých hodinek či dalších zařízení Huawei, u kterých se může během aktualizace objevit chybová hláška. Problém se může projevit tak, že v aplikaci Huawei Health (Zdraví) se po kliknutí na Povolit přístup k upozorněním zobrazí chybová hláška: Omezené nastavení. V rámci ochrany zabezpečení toto nastavení není momentálně k dispozici.

Co se změnilo?

Android 13 zavedl nová pravidla pro aplikace třetích stran – tedy těch, které nejsou staženy přímo z Google Play. Aplikace Huawei Health, která je v telefonu základním synchronizačním nástrojem, není k dispozici ke stažení v Google Play, a tak se nová pravidla vztahují i na ni. Proto se mohou uživatelé kvůli novým pravidlům setkat s problémem při zobrazování notifikací v hodinkách. Dobrou zprávou je, že tento problém lze velmi jednoduše a rychle vyřešit, nastavení zabere opravdu jen minutu.

Dobrá zpráva pro majitele hodinek Huawei

Uživatelé, kteří aktualizovali svůj chytrý telefon s Androidem na nejnovější třináctou verzi, musí udělat ještě jeden krok, pokud chtějí svůj telefon (a tedy i oznámení) propojit například s hodinkami Huawei. Tento krok vyřeší veškerá omezení.


Postup je následovný:

1.     Jednoduše stačí otevřít Nastavení – Aplikace

2.     Vyhledejte aplikaci Huawei Health

3.     Klikněte na Možnosti a povolte omezené nastavení

4.     Ověřte, zda máte v aplikaci zapnuté povolení pro zobrazování notifikací

5.     Otevřete nastavení aplikace Huawei Health a povolte přístup k upozorněním


Po těchto jednoduchých krocích se budou hodinky i telefon automaticky synchronizovat a zobrazovat upozornění tak jako před aktualizací.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *