Společnosti YouTube zřejmě přeskočilo. Na některých trzích rapidně zvyšuje počet nepřeskočitelných reklam. Nutí své uživatele do Premium služeb?

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

YouTube pomalu navyšuje počet reklam, které musí uživatelé sledovat před videem, a někteří uživatelé tvrdí, že musí sledovat až 10 nepřeskočitelných reklam najednou. Zdá se, že počet reklam, které se nedají přeskočit na YouTube neustále roste, což uživatele značně frustruje.

Všechny tyto informace vyplývají z hlášení uživatelů na Redditu. Na subredditu YouTube jsou nyní desítky vláken, kde si lidé stěžují na obrovské množství reklam, které jsou nuceni sledovat, aby si mohli vychutnat svá videa. Je pravdou, že o testování této novinky se spekulovalo dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že YouTube to nyní testuje na několika trzích než to nasadí celoplošně.

V jednom případě uživatel sdílel video, na kterém ho chytrý televizor nutí sledovat 10 po sobě jdoucích reklam. V jiném vlákně někdo řekl: „Ano, pomalu posouvají hranici, dokud lidé nezačnou platformu přestávat používat, a pro mě této hranice konečně dosáhli.“

Nespočet uživatelů Twitteru se také podělilo o svou frustraci z nepřeskočitelných reklam.

Jeden z uživatelů uvedl: „Je mi špatně z nepřeskočitelných otravných 15sekundových reklam na YouTube“. YouTube již nějakou dobu nutí uživatele, kteří nemají prémiové poplatky, sledovat „nepřeskočitelné reklamy“ po dobu několika sekund až několika minut, přičemž některé delší reklamy mají možnost přeskočit.


Nenechte si ujít:


Pokud jsou však zprávy diváků pravdivé, zdá se, že se počet reklam zvýšil a že samotné reklamní spoty se prodloužily. YouTube nevydal žádné oficiální prohlášení, které by potvrzovalo, že se počet reklam už zvýšil.Mluvčí však reagoval na stížnost jednoho uživatele na 5 nepřeskočitelných reklam a uvedl: „To se může stát u určitého typu reklamního formátu, který se nazývá bumper ads, protože jsou dlouhé pouze do 6 sekund.“

Pokud uživatelé nechtějí reklamy sledovat, mohou si zaplatit službu YouTube Premium za 179 Kč měsíčně, která zahrnuje také službu YT Music a další speciální funkce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *