Intel představil technologii Wi-Fi-7, která má být nasazena v roce 2024

Intel
Huawei router / Zdroj fotografie: Huawei

Přestože míra rozšíření Wi-Fi 6 a 6E je v roce 2022 stále relativně nízká, tak se zdá, že Intel nezahálí a již má v plánu představit další generaci širokopásmového internetu, Wi-Fi 7.

Ve svém nejnovějším videu na YouTube kanále Intel Newsroom zveřejnila společnost ve spolupráci s Broadcomem Wi-Fi 7, která může dosahovat rychlosti až 5 GB/s, což je nejméně pětkrát rychlejší než Wi-fi 6. Wi-Fi 5 je na tom ještě hůře, jelikož oproti nové „sedmičce“ se zdá být jako šnek. Její rychlost je totiž 25x menší. Svého maxima totiž dosahuje při 200 Mb/s.

Demonstrace byla provedena pomocí notebooku s procesorem Intel, který má podporu pro Wi-Fi 7 a podporu směrovače přístupového bodu Broadcom, dosažená rychlost 5 Gbps byla stabilní po celou dobu testu. Broadcom dodává, že hodnota Wi-Fi 7 přesahuje pouhé navyšování rychlosti a poskytuje větší kapacitu sítě, Wi-Fi 7 také přinese výhody mnohem nižších latencí.


Nenechte si ujít:


Snížené latence budou neocenitelné pro pohlcující zážitky přes Wi-Fi, přičemž nejviditelnějšími aplikacemi jsou online hry a snížená latence u bezdrátových VR headsetů. Pro streamery to také otevírá okouzlující možnost streamování s vysokým rozlišením UHD 16K s vysokým fps (nebo více lidí v síti streamujících 4K nebo 8K videa),“ udává Broadcom.

Ve svém tiskovém dokumentu pro Wi-Fi 7 Intel zmiňuje, že společnost věří tomu, že v roce 2024 nasadí a dodá modemy Wi-Fi 7 do notebooků s procesorem Intel. Dokumenty také zdůrazňují 4 hlavní pilíře zlepšení pro příští generaci počítačů.


1. Rychlost PC s Wi-Fi 7 bude vyšší než 5 Gb/s s konzistentně velmi nízkou latencí – sdílejte soubory během několika sekund nebo minut.

2. Váš počítač bude v klidu vytvářet a udržovat nejlepší připojení Wi-Fi současně.

3. Bezkompromisní hraní v celém domě.

4. Můžete důvěřovat konektivitě.


Jak je uvedeno ve srovnávací tabulce poskytnuté společností Intel výše, Wi-Fi 7 má ve srovnání s předchozími generacemi nové standardy specifikací. Nová Wi-Fi 7 bude umožňovat třípásmové operace s frekvencemi pod 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz. Třípásmové operace umožňují připojení více zařízení přes Wi-Fi 7 bez velkého rušení ve srovnání s jednopásmovým provozem a dvoupásmovým provozem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *