Propadák? Android 13 má příšerné výsledky, tohle nečekal ani samotný Google

Android 13
Telefon od Samsungu / Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

Americká společnost Google přišla se zajímavými informacemi ohledně nejnovějšího Androidu 13. Ten ve skutečnosti používá pouze 5,2 % uživatelů šest měsíců po jeho vydání. Podstatně větší podíl má Android 12, který je nainstalován na 18,9 % chytrých telefonech. Přitom v srpnu tohle číslo bylo pouhých 13,5 %. Když se podíváme na starší verze, tak Jelly Bean klesla z 0,3 % v podstatě na nic, Oreo klesla již pod 10 % a KitKat klesla z 0,9 % na 0,7 %.

Tyto statistiky vyplývají z údajů založených na obchodu Google Play, který tyto telefony za poslední týden navštívily. Na základě všech nových informacích můžeme tedy říci, že systém Android 13 skutečně netáhne. Další případná část úspěchu bude záležet na tom, jak výrobci budou rychle vydávat aktualizace. V současnosti je Android 13 dostupný na telefonech od společností Sony, OnePlus, Samsung, Xiaomi atp.

Nyní je ve vývoji Android 14, ke kterému se už před pár měsíci vyjádřil i Mishaal Rahman. Ten uvedl, že smartphony budou muset splňovat dva požadavky. Tím prvním je podpora video standardu AV1 a tím druhým je kompatibilita s architekturou ARMv9.

Časy exponenciálního nárůstu prodeje chytrých telefonů už jsou bohužel pryč. Informace z konce roku 2022 potvrdily varování, které jsme slyšeli minulý rok několikrát. I když naší nejzásadnější věcí v našem každodenním životě jsou nyní mobilní telefony, tak prodeje stále klesají. Předchozí rok byl pro ně vyloženě hrozný.

Podle nejnovějších informací od společnosti Canalys bylo ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 dodáno o 17 % méně chytrých telefonů než ve stejném období roku 2021. Meziroční pokles byl obzvláště pozoruhodný, a to když v roce 2022 bylo celkově prodáno o 11 % méně kusů telefonů než v roce 2021.

Za nižší prodeje může především rozvíjející se pandemie v Číně a celosvětová ekonomická krize, kdy se neustále mění ceny energií a dalších důležitých surovin. Dnešní doba je nejistá, a tak si lidé nemohou dovolit utrácet tolik peněz, což je pro elektronické společnosti opravdu zlé.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *