Huawei je králem na domácím trhu. Jeho skládací smartphony trhají rekordy

Huawei
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Podle posledních údajů z průzkumu trhu si smartphony minulý rok vedly špatně. Jediné odvětví, kterému se dařilo, tak byly skládací smartphony. Je otázkou, která společnost vytváří doopravdy nejlepší skládací telefony, protože na globálním trhu vede Samsung, ale na tom největším v Číně zase Huawei. Dodávky skládacích smartphonů v Číně vzrostly v roce 2022 o 154,4 % a dosáhly tak 3,6 milionů dodaných kusů. S 51,3% podílem na trhu je Huawei naprosto dominantním hráčem v zemi.

Huawei si už déle než tři roky po sobě drží více než poloviční podíl na trhu se skládacími smartphony v Číně. Letošní výsledek tedy není ničím překvapivým. Podle dalších průzkumů Huawei vyrábí skládací smartphony s nejvyšším hodnocením spokojenosti (4,57) ze všech značek. Přes 50 % dotázaných Číňanů uvedlo Huawei jako svou preferovanou značku při výběru telefonu.

Až 84,1 % uživatelů zná řadu telefonů se skládací obrazovkou od Huawei a dalších 52,3 % zákazníků uvedlo, že v budoucnu plánují používat skládací smartphone společnosti Huawei. Huawei se v Číně jeví jako naprostý lídr. Můžeme předpokládat i s tím, že kdyby jeho dodavatelský řetězec neochromily americké sankce, tak by dodnes měl nejprodávanější telefony v Číně. Tou je nyní vivo, ale to ještě nevydalo ani skládací smartphone. Jediný, kdo Huawei na čínském trhu doopravdy konkuruje, tak je Xiaomi společně s OPPO.

Většina uživatelů Huawei preferuje z toho důvodu, že má větší zkušenosti v této oblasti než ostatní společnosti. Již jsme se dočkali několika ohebných Foldů a taky jednoho véčkového telefonu od čínského giganta. I tato fakta značí, že Huawei Mate X3, který bude představen 23. března, se stane velkým hitem na čínském trhu. A řada Huawei P60 se zřejmě ponese v podobném duchu. Doufáme, že dorazí i k nám na český trh. Obě řady vypadají nadmíru zajímavě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *