Huawei představil technologii Super Device, umožní propojit veškerá chytrá zařízení v jedno

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei představila na každoročním veletrhu MWC v Barceloně koncept Super Device. Jde o nové řešení, které výrazně zlepšuje propojení a spolupráci mezi zařízeními Huawei. Tato funkce přichází s úsilím společnosti Huawei o co nejjednodušší využití umělé inteligence v běžném životě. Zaměřuje se na využití ve všech důležitých oblastech našeho života – zdraví a fitness, cestování, v chytré kanceláři, domácnosti i jen tak pro zábavu.

Vzhledem k tomu, že spotřebitelé vlastní čím dál více chytrých zařízení, získává na významu také potřeba, aby by mezi sebou uměla všechna dobře komunikovat. Přístroje jsou využívány pro různé úkony – notebooky pro práci, mobilní telefony pro zábavu a chytré hodinky pro zdraví a sport. Vzhledem k tomu, že žádné zařízení plně nepodporuje všechny každodenní potřeby uživatele, je schopnost vzájemného propojení a vytváření jednotného zážitku důležitější než kdy dříve.

Huawei navazuje na předchozí inovace

Co se týče inovací v technologiích, stojí společnost Huawei na její špici již několik let. Téma kompatibility otevřel Huawei už v roce 2018, kdy byla představena funkce OneHop, která umožňuje přenos souborů ze smartphonu do počítače, a to pouhým jediným klepnutím.

Na tuto technologii navázal v roce 2020 s představením funkce Multi-Screen Collaboration. Ta umí zprostředkovat například kooperaci mezi počítačem a tabletem, počítačem a chytrým telefonem či tabletem a chytrým telefonem. To přineslo nové funkce, jako je zjednodušený přenos souborů mezi dvěma přístroji, který je možný jednoduchým přetažením, a také schopnost otevírání mobilních souborů na notebooku. Dnes se společnost Huawei chystá odstranit bariéry mezi zařízeními tím, že do kanceláří přinese funkci Super Device a umožní tak všem kompatibilním systémům pracovat jako jedno.

Seznamte se se Super Device

Prostředí Super Device, které je určeno pro systém HarmonyOS, je navrženo tak, aby poskytovalo společný jazyk pro zařízení na různých platformách. Tato funkce pomáhá propojovat několik přístrojů a tím poskytovat spotřebitelům pohodlnější, plynulejší a bezpečnější zážitek prostřednictvím jediného “superzařízení“. Společnost Huawei navíc tuto funkci poskytuje pro téměř každý produkt ze své kolekce.

Díky funkci Pop-Up Pairing se počítač Huawei může také rychle připojit k bezdrátovým sluchátkům Huawei, reproduktorům, myši, bezdrátové klávesnici a také k tiskárně, což bezesporu celkově zlepší zážitek z prostředí chytré kanceláře.

Páruji, páruješ, párujeme

Spárování pomocí technologie Super Device funguje opravdu jednoduše. Relace sdílení se zahájí pouhým kliknutím na ikonu v liště ovládacích panelů v pravém dolním rohu počítače a spojením se chytrými přístroji v okolí. Díky funkci Super Device od společnosti Huawei lze zpřístupnit obsah a funkce ostatním, což tímto umožňuje plně využít všechny přednosti každého ze zařízení. Super Device mění počítač na výkonný nástroj a to tak, že vytváří jednotný a komplexní digitální zážitek.

Propojení s chytrým telefonem

Po připojení smartphonu skrze Super Device funguje telefon jako jakýsi externí disk. To znamená, že uživatel může plně přistupovat k obsahu v souborech telefonu, a navíc se rozhraní smartphonu zobrazí také na obrazovce počítače. Díky funkci Multi-Screen Collaboration lze přímo v počítači otevřít až tři mobilní aplikace pro více úloh.

Tři způsoby, jak využít tablet na maximum

Stejně jako u telefonu se po připojení tablet v počítači zobrazí jako externí úložiště. Opravdová vychytávka ale přichází v zápětí – Super Device totiž nabízí tři režimy propojení tabletu s počítačem.

V tzv. Mirror Mode se obrazovka počítače kopíruje na displej tabletu. Jakýkoli obsah, který uživatel napíše nebo nakreslí pomocí dotykového pera na tablet se v reálném čase odráží na počítači – to mohou například skvěle využít kreativci při práci s designérskými programy. V režimu Extend Mode je displej počítače rozšířen na tablet, přičemž na každém displeji se zobrazuje jiný obsah. Tento režim jednoduše promění tablet v externí monitor. V posledním třetím režimu s názvem Collaborate Mode lze soubory tabletu spravovat přímo z počítače.

Stále je na co se těšit

Technologie Super Device přináší uživatelům další úroveň digitálního zážitku, zlepšení produktivity a zábavy. Navíc ani majitelé starších zařízení Huawei nepřijdou zkrátka – Huawei rozšíří možnost Super Device i na předchozí modely počítačů Huawei, stačí, když uživatelé aktualizují na nejnovější verzi počítačového systému. V závěsu na to bude následovat rozšiřování Super Device na veškeré produkty Huawei tak, aby si mohl komfort této technologie užít opravdu každý uživatel systému HarmonyOS.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Huawei konference – MWC

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *