Huawei Sound Joy: Hudební stylovka, která vás nenechá v klidu

Huawei Sound Joy / Zdroj fotografie: Huawei

Pokud jste milovníkem kvalitní hudby, tak vás bude tento článek zajímat. Společnost Huawei dělá krom kvalitních smartphonů, notebooků, monitorů, také kvalitní reproduktory. A na jeden konkrétní se nyní podíváme, do redakce nám dorazil nový reproduktor Huawei Sound Joy v líbivé barvě Spruce Green.

Pokud sledujete Huawei na poli muziky, tak jistě víte, že u dřívějších modelů jí asistovala francouzská špička ve svém oboru, společnost Devialet. Naštěstí u tohoto modelu tomu není jinak, a proto se můžete těšit na nebeský hudební zážitek. Nyní se v rychlosti mrkneme na některé parametry, a poté půjdeme na samotnou recenzi.


Reproduktor Huawei Sound Joy – Specifikace

Rozměry: Výška 202 mm a šířka 73 mm

Hmotnost: 680g

Baterie: 8800mAh

Mikrofony: 3 mikrofony (Pomocí G-senzoru můžeš přepínat mezi 2 horizontálními a vertikálními mikrofony pro snímání zvuku)

Bluetooth: Nejnovější verze 5.2

Speakery:  1x 20W plno frekvenční reproduktor o rozměrech 50 mm x 75 mm , 1x 10W 19mm výškový reproduktor, 2x subwoofer

Software: Aplikace HUAWEI AI Life podporuje systémy HarmonyOS 2 (nebo novější) a Android 5.1 (nebo novější). V současné době aplikace plnohodnotně nepodporuje zařízení se systémem iOS.

Ostatní: NFC, G-Senzor, Podpora AAC a SBC, napájení pomocí USB-C


Obsah balení: Jednoduché a přehledné

Jako vždy tady Huawei sází na jednoduchost, a přidává do balení jen to nejnutnější. A věřte tomu, že u tohohle reproduktoru to platí dvojnásob. Takže v balení očekávejte pouze reproduktor, a napájecí kabel USB-C. Tím to končí, protože v jednoduchosti je krása.

Vzhled a zpracování: Hezčí reproduktor už nehledejte

Jak bývá u Huawei zvykem, tak i toto zařízení je vypracováno do nejmenšího detailu. Naše redakce obdržela tento reproduktor v impozantní zelené barvě, která se nazývá Spruce Green. Osobně se mi líbí více, než klasická „nudná“ černá, ale samozřejmě, každý máme jiné preference.

Nutno říci, že reproduktor po prvním vyndání z krabičky působí velmi robustním a masivním dojmem. Přitom nabízí kompaktní rozměry, které vám dávají možnost reproduktor ukrýt například do kapsy od mikiny nebo bundy. K reproduktoru je přiděláno silné tkané poutko, kterým můžete reproduktor přivázat, případně zavěsit do prostoru. Pokud ho nebudete chtít využít, tak ho můžete jednoduše odvázat.

Dále musíme pochválit příjemné opletení samotného reproduktoru, a gumová tlačítka na ovládání samotného zařízení. Barevné podsvícení reproduktoru už je jen taková třešnička na dortu. Díky své certifikaci IP67 je reproduktor odolný proti vůči vodě a prachu.

Zvuk: Každá skladba vám vykouzlí úsměv na tváři

Jak už jsem psal výše, tak Huawei při vývoji tohoto reproduktoru, spolupracoval se světoznámou francouzskou značkou Devialet. Ve výsledném zvuku je to rapidně znát, a osobně si myslím, že nenajdete skladbu, která by na tomto reproduktoru nehrála božsky.  

Reproduktor je osazen dvoupásmovým reproduktorovým systémem Devialet s hlasitostí 79 dBA. Plnofrekvenční reproduktor má výkon 20 W a výškový reproduktor nabídne výkon 10 W. Výškový reproduktor vám nabídne frekvence až do 20 KHz (-10 dB).

Huawei Sound Joy / Zdroj fotografie: Huawei

Pokud jste milovníkem basů a hlubších tónů, tak tady budete královsky spokojeni. Na každé straně naleznete jeden basový reproduktor, které vám podtrhnou celkovou zvukovou atmosféru. Nebudeme lhát, když dáte hlasitost na maximum, tak vám dokáže krásně rozvibrovat i váš pracovní stůl.

Basy jsou skutečně hluboké a čisté, to si zamilují příznivci taneční hudby. I když nemusíte mít strach, basy nejsou výrazné na úkor ostatních tónů, a zvuk působní skutečně vyladěně a celistvě. Navíc díky velmi přehledné aplikaci si můžete případné basy odladit podle svého uvážení a vkusu.

Jako poslední ještě zmíním tři vestavěné mikrofony, které vám umožní například telefonování, případně ovládání hlasového asistenta.

Huawei Sound Joy / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Ovládání: Jeden dotyk bohatě postačí

Na těle reproduktoru najdete pouze několik drobných tlačítek, takže ovládání je skutečně přehledné. Pokud pominu velká tlačítka (Plus a Mínus), tak dále tu najdeme 5 menších tlačítek na různé funkce. Samozřejmostí je tlačítko na zapnutí, dále na play/ pause, Bluetooth, tlačítko na spuštění mikrofonu a jako poslední stereofonní tlačítko, díky kterému připojíte další reproduktor do sterea.

Na těle reproduktoru jsou dvě menší pogumované nožičky, které vám drží zařízení ve správné poloze, a díky tomu máte tlačítka hlasitosti ihned na vrchu.

Připojení a inteligentní aplikace: Jednodušší to být nemůže

Pokud máte ve svém chytrém telefonu aplikaci Huawei AI Life, tak jistě víte, jak to chodí. Pomocí aplikace můžete svůj reproduktor aktualizovat, upravovat jeho zvukový projev, případně vybrat místnost ve které se zrovna nachází. Tato aplikace je takové centrum všech připojitelných produktů od Huawei.

Stejně jako u hodinek nové generace, tak i tady najdeme nejnovější systém HarmonyOS, který se pomalinku rozšiřuje na všechny produkty od čínské společnosti. Díky tomu je výrazně zlepšena konektivita mezi zařízeními této společnosti.

Máte dvě možnosti, jak zařízení k telefonu připojit. Buď klasicky na reproduktoru zmáčknete tlačítko „Bluetooth“ a repráček si připojíte klasicky přes vyhledaná zařízení ve vašem okolí.  Což je už v dnešní době nuda.

A jako druhá možnost se nabízí jednoduché připojení pomocí NFC čipu. Je to velmi jednoduché, efektivní a stylové. Pouze vezmete svůj smartphone, a přiložíte ho k repráčku na místo, kde je vyobrazeno logo NFC. Váš smartphone během vteřiny pípne, a na displeji vám vyskočí hláška ohledně spárování. Pouze dáte souhlas, a zařízení je spárováno. Skutečně geniální řešení.

Baterie: Hudební společník na dlouhé letní večery

Je to až neuvěřitelné, ale Huawei se chlubí neskutečnou výdrží hraní na jedno nabití. Podle dostupných informací baterie v tomto reproduktoru vám vystačí na 26 hodin čisté hudební zábavy. Je zřejmé, že za to může monstrózní 8800mAh baterie s funkcí rychlého nabíjení. Samozřejmě se to také bude odvíjet od hlasitosti, kterou si budete skladby přehrávat. Ale máme vyzkoušené, že na střední hlasitost zařízení vydrží cca 20h přehrávání. Nutno tedy říci, že hodnota 26 hodin není vůbec nereálná, a dá se ji dosáhnout.

Když jsme probrali výdrž, tak se ještě podíváme na nabíjení. To je skutečně impozantní, a Huawei tady využívá své zkušenosti, které má získané z výroby smartphonů. Proto vám Huawei Sound Joy nabídne nabíjení pomocí 40W technologie. Díky tomuto výkonu už za pouhých 10 minut nabíjení získáte energii přibližně na hodinku a půl hraní.

Bohužel má to jeden háček, pokud doma nemáte 40W napájecí adaptér, tak vám nabíjení bude trvat o poznání déle. V balení tento adaptér totiž nenajdeme, pouze napájecí kabel. Pokud ovšem využijete správný adaptér, tak baterii na 100% kapacity nabijete přibližně za 3 hodiny.

Závěr: Prostě si tento reproduktor zamilujete

Nutno říci, že nás reproduktor skutečně nadchl, a nenapadá nás nic, co by se mu dalo vytknout. Nabídne vám skvělý až neuvěřitelný zvukový projev, dlouhou výdrž na jedno nabití, rychlé nabíjení a je vyroben z příjemných materiálů. Tohle všechno je kombinace, která se málokdy sejde u jednoho produktu.

Jediná věc, která nás trochu mrzela, je nepřítomnost nabíjecího adaptéru patřičného výkonu. Na druhou stranu nutno říci, že tento adaptér má většina majitelů svých smartphonů Huawei už doma.

Reproduktor Huawei Sound Joy se dá pořídit na stránkách výrobce za 3290 Kč, přičemž momentálně na něj dává slevu 300 korun. Ve finále vás tedy přijde na 2990 Kč, což už je skutečně příjemná cenovka za takový kousek hardwaru.

Huawei Sound Joy / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *