Huawei je leader v celosvětové nabídce 5G sítí, předstihuje Ericsson a Nokii

Huawei 5G
Autor: Torsten Simon / Zdroj: Pixabay

Podle zprávy zveřejněné společností Dell’Ore, která sleduje trh, je Huawei světovou jedničkou v oblasti řešení síťových zařízení a je vedoucím dodavatelem zařízení pro sítě 5G na světě.

Vyplývá z ní, že společnost Huawei byla v roce 2022 spolu se společnostmi Ericsson, Nokia a ZTE nejvýznamnějším dodavatelem MCN. Údaje rovněž uvádějí, že společnost Huawei byla v roce 2022 nejvýznamnějším globálním dodavatelem jádra mobilních sítí 5G, následována společnostmi Ericson, ZTE a Nokia.

Společnost Dell’Ore odhalila, že v roce 2023 se očekává zrychlení rozvoje MCN a Multi-access Edge Computing (MWC). Také globální počet spuštěných samostatných sítí 5G (5G SA) s rozšířeným mobilním širokopásmovým připojením (eMBB) dosáhl do konce loňského roku 39.

Společnost sledující trh poznamenala, že globální trh bez Číny se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 vrátil k meziročnímu růstu. Bylo to poprvé, kdy společnost zaznamenala růst od třetího čtvrtletí roku 2021. Zpráva zmiňuje, že na světě je nyní 39 operátorů mobilních sítí 5G, včetně nedávno přidaného indického Jio, China Telecom a Globe Telecom. Očekává se, že do konce roku 2023 spustí služby 5G další MNO.

Během Globálního fóra o mobilním širokopásmovém připojení v roce 2022 uvedl rotující předseda společnosti Huawei Ken Hu, že komerční služby 5G spustilo více než 230 operátorů po celém světě. Celkově odvětví zřídilo více než tři miliony základnových stanic 5G, které slouží více než 700 milionům účastníků.

Ve srovnání se 4G se uživatelský zážitek z 5G výrazně zlepšil. Díky tomu se zdvojnásobil internetový provoz (DOU) a zvýšil ARPU o 20 až 40 %, což je hnací silou stálého růstu příjmů operátorů z připojení.

„5G rostla rychleji než jakákoli předchozí generace mobilních technologií,“ začal Hu. „Za pouhé tři roky jsme zaznamenali solidní pokrok v oblasti zavádění sítí, spotřebitelských služeb a průmyslových aplikací.“ Společnost Huawei však také pracuje na 5.5G jako na dalším významném upgradu sítě 5G a ve spolupráci s průmyslovými partnery dodržuje tento nový standard 5G.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *