Sbohem, Huawei. USA přestaly vydávat povolení pro prodej technologií firmě Huawei

Huawei
Autor fotografie: Henrikas Mackevicius / Zdroj fotografie: Pixabay

Americký zákaz obchodu se společností Huawei není žádnou novinkou. Je součástí velkých zpráv již od roku 2019. Výsledky zákazu jsou však pro čínskou značku zničující. Společnost ztratila podporu společnosti Google a přístup k velkým výrobcům čipů. To vše do značné míry omezilo rozhodování společnosti Huawei v oblasti špičkových zařízení.

Ačkoli Huawei vykazuje známky oživení prodejů, jeho naděje na udržení se v byznysu jsou stále tenčí a tenčí. USA údajně zesílily svou politiku zákazu obchodu vůči této značce. A nedávné kroky, které USA podnikly, mohou způsobit, že čínská značka zcela zkrachuje.

Amerika účinně zasadila smrtelnou ránu obchodu s telefony Huawei

Poslední aktualizace politiky zákazu obchodování společnosti Huawei zabránila společnosti používat 5G verzi SoC Qualcomm pro své telefony. Jinými slovy, společnost směla ve svých telefonech používat pouze 4G procesory Qualcomm Snapdragon.

Podle nejnovější zprávy agentury Reuters Bidenova administrativa právě zatloukla poslední hřebíček do telefonního byznysu společnosti Huawei. Zastavila udělování vývozních licencí americkým společnostem, na nichž Huawei závisí. To znamená, že Huawei již nebude mít přístup k mnoha klíčovým položkám, které potřebuje k výrobě svých chystaných telefonů.


Zajímá vás, jaké jsou vývozní položky? Z jednoho zdroje jsme se dozvěděli, že mezi zakázané vývozní položky patří všechny věci pod úrovní 5G. To zahrnuje:

  • 4G komponenty
  • Wi-Fi 6 a 7
  • technologické jednotky umělé inteligence
  • položky vysoce výkonné výpočetní techniky a cloudu.

Ztráta přístupu ke všem těmto položkám znamená, že společnost Huawei možná nebude mít možnost získat pro své telefony žádný životaschopný procesor pro vlajkové lodě. Značka již nyní nemůže využívat největší výrobce čipů, jako jsou Samsung a TSMC. V současné době se tak zdá, že jedinou možností značky jsou čínské slévárny, které jsou známé jako méně sofistikované a nabízejí pouze procesory vyráběné starší technologií.

Pokud si dobře vzpomínáte, tak v říjnu americká vláda zavedla omezení na vývoz amerických technologií pro výrobu polovodičů do Číny. Další významný krok nastal v moment, kdy následně americká vláda podepsala dohodu s Japonskem a Nizozemskem, která počítá s tím, že i tyto dvě země zavedou podobná, případně úplně stejná omezení. Podle agentury Reuters americká vláda ještě nerozhodla o úplném zákazu prodeje amerických polovodičů Číně. V současnosti není jisté, kdy tento nový zákaz vejde v platnost.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *