Další malér kolem Huawei. Vláda USA údajně zadržela dva čínské špiony, kteří měli ovlivňovat vyšetřování v případu Huawei

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

V USA byli nedávno zatčeni dva údajní čínští špioni, kteří údajně zasahovali do vyšetřování případu Huawei. Tato společnost byla v minulosti označena za hrozbu pro národní bezpečnost. Nyní se podíváme na všechny důležité informace, které prozatím máme.

Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že zatklo dva muže, kteří pravděpodobně pracují pro čínskou rozvědku. Tito muži se zřejmě snažili ztížit americké vyšetřování čínského technologického gigantu. Pro ty, kteří nevědí, společnost byla na seznam amerických nebezpečných subjektů zařazena již v roce 2019 a v následujících měsících čelila dalším sankcím. Na začátku byla dokonce odříznuta od Googlu a do následujícího roku přišla i o svého hlavního dodavatele čipů, společnost TSMC.

Od té doby čelily operace společnosti Huawei v oblasti chytrých telefonů ochromujícímu úderu a její nejnovější modely chytrých telefonů byly uvedeny na trh s čipovými sadami Qualcomm nejvyšší třídy, které však nabízejí pouze připojení 4G. Z pozice špičkového výrobce chytrých telefonů se tak značka již ani zdaleka nepřiblížila klíčovým hráčům na trhu. Dva čínští špioni, které USA zatkly, jsou Guochum He a Zheng Wang. Oba muži jsou obviněni ze spolupráce s čínskou vládou a z pokusu o krádež souborů a dalších informací z úřadu amerického státního zástupce pro východní okres New York.


Nenechte si ujít:


Pozoruhodné je, že odcizené soubory souvisely s „probíhajícím federálním trestním vyšetřováním a stíháním globální telekomunikační společnosti, která byla označována pouze jako (Společnost-1) se sídlem v ČLR (Čínská lidová republika), o níž se pouze předpokládá, že je to společnost Huawei“.

Ve výčtu obvinění byli oba muži dokonce obviněni z uplácení. Konkrétně mělo jít o 41 000 amerických dolarů v bitcoinech zaměstnanci americké vlády, o němž se domnívali, že pracuje pro ČLR. Tento vládní zaměstnanec však byl ve skutečnosti dvojitým agentem FBI. Wangovi tak nyní hrozí 20 let vězení, zatímco He může čelit téměř dvakrát delšímu trestu, přibližně 40 let. V současnosti se čeká na zveřejnění dalších podrobností k tomuto případu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: justice.gov

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *