Připojení 5G se do telefonů Huawei vrátí, je jenom otázkou času kdy

Huawei 5G
Autor: Huawei

Čínský technologický gigant Huawei dělá vše pro to, aby se vrátil zpět do plné formy tak, jako byl před sankcemi uvalenými Spojenými státy. Ještě chvilku po zákazu Spojených států se měla společnost stát největší značkou mobilních telefonů na světě. To se jí asi na 2 dny povedlo, bohužel, od té doby to jde jenom z kopce.

Byznys se smartphony začal trpět a s ním i celý Huawei. Ten neustále představuje svoje telefony v pramíncích, jen aby udržel značku při životě. Nyní to vypadá tak, že máme po dlouhé době zase nějakou naději. Objevil se totiž únik, který uvádí, že návrat Huawei k připojení 5G je pouze otázkou času. V současné době si můžete zakoupit pouzdro, které vám 5G do telefonu dodá, ale to není úplně ono. Dnešní uživatelé chtějí 5G přímo v telefonu.

Huawei se k 5G může vrátit podobně jako to měla řada Mate 30. Ta to měla nastavené tak, že měla duální verze obou modelů v řadě. To znamená, že ty smartphony byly vydány ve verzi 4G i 5G. Zdá se tedy, že pokud se Huawei k 5G vrátí, tak to nebude podobně jako u jiných výrobců. Modelů 5G bude omezené množství, což by mohlo společnost obzvláště v Číně bolet. Tam už je 5G takovou samozřejmostí.

V úniku je uvedeno, že po několika letech nucení do používání 4G, společnost vyleze ze své ulity. Věří tomu, že i když Huawei vydá jenom 4G verzi, tak bude velké množství lidí, jež si budou ochotni zařízení zakoupit. Dokonce je možné, že s technologií 5G se čínský gigant vrátí ke své zašlé slávě na trhu mobilních telefonů.

Je velkou škodou, že se prozatím společnost nevrací ke svým vlastním procesorům. Ty prostě měly něco do sebe a mrzí mě, že v dnešní době už na ně musím spíše nostalgicky vzpomínat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *